Banner Top

Szczepienia pracowników opieki. Kolejny etap zapisów

Od wtorku 2 marca na szczepienia mogą się zgłaszać pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, dzienni opiekunowie, pracownicy placówek pieczy zastępczej oraz placówek wsparcia dziennego. Wszyscy, którzy mają mniej niż 70 lat. Rejestracja potrwa do dzisiejszej środy 3 marca.
 
Kolejna tura zapisów uwzględnia również osoby powyżej 65. roku życia. Na szczepienia mogą  się zgłaszać osoby urodzone po 1 stycznia 1952 r. lub ci, którzy nie zdążyli jeszcze zgłosić chęci zaszczepienia się. Wystarczy przekazać swoje dane kierownikowi/dyrektorowi danej instytucji.

Dodatkowo na szczepienie mogą się zgłaszać pracownicy żłobka, klubu dziecięcego oraz dzienni opiekunowie, których nie wpisano jeszcze do rejestru żłobków i klubów dziecięcych lub wykazu dziennych opiekunów.
 
Jak wygląda rejestracja zgłoszeń?
W przypadku pracowników żłobków, klubów dziecięcych, dziennych opiekunów, pracowników placówek pieczy zastępczej, rejestracji do szczepień dokonuje sam kierownik/dyrektor.
 
Z kolei za rejestrację pracowników placówek wsparcia dziennego odpowiedzialny jest prezydent miasta lub starosta powiatu, po uprzednim uzyskaniu danych pracowników od kierownika/dyrektora placówki.
 
Na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa TUTAJ dostępny jest specjalny formularz.
 
Uwaga! W dniu szczepienia należy zabrać ze sobą dowód osobisty i długopis. Pracownicy punktu szczepień poproszą o wypełnienie ankiety.
 
Więcej informacji można znaleźć na stronie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px