Banner Top

Trójwymiarowa zebra

Przy siedzibie Miejskiego Zarządu Dróg powstało przejście dla pieszych, które sprawia wrażenie trójwymiarowości. To pierwsza tego typu „zebra” w Częstochowie.

Trójwymiarowe przejście to forma testu, który specjalistom od inżynierii ruchu drogowego ma dać odpowiedź na pytanie, jak na drodze dojazdowej takie oznakowanie wpływa na zachowania kierujących i pieszych. Z pomysłem wdrożenia takiego testu zwrócili się do służb miejskich m.in częstochowscy radni.

Realizacja inicjatywy była możliwa dzięki podjęciu przez częstochowski MZD współpracy z programem „Hello Ice”, którego założeniem jest bezpłatna realizacja dla samorządów nowych inicjatyw, służących poprawie bezpieczeństwa pieszych. Po Bartoszycach, Lesznowoli, Miechowie i Sanoku, Częstochowa to piąte miasto, które przetestuje zyskujące na popularności trójwymiarowe rozwiązanie.

Pierwsza częstochowska, trójwymiarowa „zebra” znajduje się przy siedzibie MZD, na wysokości ulicy Legionów 52. Obecnie polskie przepisy pozwalają na stosowanie tego typu rozwiązań jedynie w ciągach dróg wewnętrznych.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px