Banner Top

Umów się telefonicznie na wizytę w ZUS

ZUS uruchomił kolejną usługę dla swoich klientów - umawianie wizyt w ZUS przez telefon. Spotkanie z ekspertem Zakładu można zarezerwować w wybranej przez siebie placówce ZUS, terminie, jak też godzinie, oczywiście w dniach i godzinach pracy ZUS.

Od piątku, 20 listopada, klienci ZUS mogą się umawiać na spotkania  z ekspertem z Sali Obsługi Klienta  przez telefon. To nowe udogodnienie, szczególnie dla tych osób, które nie maja profilu na Platformie Usług Elektronicznych.

- Możliwość umawiania wizyt na konkretny dzień i godzinę była dostępna w ZUS już od dawna. Jednak z rezerwacji wizyty mogły skorzystać te osoby, które miały swój profil na portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Mając świadomość, że jest grono klientów, którzy takiego konta nie mają, a zależy im na spotkaniu z ekspertem ZUS, uruchomiliśmy dla nich tę usługę - mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Podczas rozmowy trzeba podać swoje dane – imię, nazwisko, PESEL lub serię i numer dokumentu tożsamości oraz numer telefonu komórkowego. Dodatkowo  należy też podać placówkę, w której ma się odbyć wizyta, sprawę, jaką chce się omówić z ekspertem ZUS, oraz wskazać dzień i godzinę wizyty. Następnie na podany przez klienta numer telefonu zostanie wysłana wiadomość SMS z terminem oraz numerem rezerwacji wizyty. Zawiera on 10 cyfr, które należy wpisać na ekranie urządzenia do wydawania numerków w placówce ZUS.

Ważna informacja dla osób, które będą rezerwować terminy wizyt telefonicznie. Na spotkanie w ZUS można umówić się maksymalnie 6 dni przed jej terminem.

- Nowe rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo i komfort naszych klientów. Ma to szczególne znaczenie w sytuacji epidemicznej. Przypominamy, że wizyty w ZUS odbywają się przy bezwzględnym przestrzeganiu zasad reżimu sanitarnego: zachowanie bezpiecznego odstępu od innych osób, zakryte maseczką lub przyłbicą usta i nos, dezynfekcja rąk przed wejściem na salę - dodaje rzeczniczka.

Wykaz telefonów do umawiania rozmów telefonicznych znajduje się na stronie www.zus.pl

Wykaz numerów telefonów do umawiania wizyt w placówkach podległych oddziałom ZUS w województwie śląskim:
1. Bielsko-Biała - tel. 338 253 023
2. Chorzów - tel. 32 349 08 97
3. Częstochowa - tel. 34 368 93 37
4. Rybnik - tel. 727 690 822
5. Sosnowiec - tel. 32 368 33 77
6. Zabrze - tel. 32 393 22 08

Z ekspertem ZUS można także porozmawiać on-line. Nie trzeba wychodzić z domu. Wystarczy umówić się na e-wizyty poprzez stronę www.zus.pl/e-wizyta

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa
zus, e-wizyty, telefony, eksperci, Częstochowa, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px