Banner Top

Zmiana na Cmentarzy Komunalnym

Także Cmentarz Komunalny – Miejski Zakład Pogrzebowy, w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem, wdrożył od 16 marca działania profilaktyczne w zakresie obsługi.

1. Biuro Obsługi Cmentarza (kancelaria) przy ul. Radomskiej 117 czynne jest od poniedziałku do piątku, od godz. 8.00 do 16.00; w sobotę nieczynne. Stan taki planowany jest do 28.03.2020. Usługi pogrzebowe są świadczone jak dotychczas 24 h pod numerem (34)19 588.

2. W salach eksportacyjnych Budynku Ceremonii Pogrzebowych przy ul. Radomskiej 117 wywieszone będzie przypomnienie o zakazie otwierania trumien po pierwszym zamknięciu, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie postępowania ze zwłokami i szczątkami ludzkimi.

3. Biuro Obsługi Cmentarza przy ul. Radomskiej 117 załatwiać będzie sprawy klientów z jednym ich reprezentantem (rodzina załatwiająca pogrzeb, rodzina kupująca grób przy obsłudze pogrzebu przez inny zakład, firmy kamieniarskie, firmy pogrzebowe). Pozostałe osoby zostaną poproszone o oczekiwanie poza wyznaczoną strefą bezpieczną.

4. Biuro zleceń Miejskiego Zakładu Pogrzebowego przy ul. Krakowskiej 16 będzie zamknięte do końca marca.

5. Usługa grabarska zamknięcia grobu świadczona będzie po oddaleniu się uczestników pogrzebu od mogiły.

6. Wszystkie usługi Miejskiego Zakładu Pogrzebowego Cmentarza Komunalnego - to znaczy usługi grabarskie, całodobowa klasyczna usługa pogrzebowa, kremacje - są dostępne na dotychczasowych zasadach.

7. Działania zabezpieczające pracę kadry są zgodne z wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego dla zakładów pogrzebowych oraz zarządców cmentarzy.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px