Banner Top

Zdradzamy triki modowe

Pięć sposobów, żeby wyglądać bardziej seksy we własnych ubraniach.

Z pomocy krawca korzystasz tylko w przypadku, kiedy trzeba skrócić zbyt długie dżinsy albo pożyczona sukienka nie leży zbyt dobrze. Dobra krawcowa może być twoim modowym asem z rękawa, a za parę groszy możesz mieć idealnie dopasowane i świetnie wyglądające ubrania. Nawet kilka szwów zrobionych w odpowiednim miejscu może diametralnie zmienić wygląd twojego ubrania. Lars Nord – ceniony nowojorski krawiec wyjawia nam parę sekretów i trików, dzięki którym będziesz wyglądać szczuplej w swoich ubraniach.

Kobiecy wygląd marynarki

Fakt, że ta część garderoby nazywa się „męską marynarką” wcale nie oznacza, że masz w niej wyglądać jak facet w marynarce. Dobrze dobrana powinna być dopasowana, kiedy jest zapięta.  Nie może być bezkształtna, za duża, nie powinna sprawiać wrażenia „ciężkości”.
W marynarce, która źle leży można doszyć trochę materiału w obrębie talii: po bokach lub z tyłu.

Bierz więcej albo nie bierz wcale

To hasło powinno stać się twoim mottem nie tylko w pracy, ale także w centrum handlowym. Jeżeli znajdziesz ciuch, w którym zakochasz się od pierwszego wejrzenia, ale okaże się, że twój rozmiar został wyprzedany, kup rozmiar większy. O wiele łatwiej jest dopasować dół płaszcza, który jest za duży, niż zbyt mały. Musisz jednak zwracać uwagę na wygląd obszarów bioder i barków, ponieważ  te miejsca najtrudniej dopasować i może cię to sporo kosztować.

Jak strach na wróble

Zbyt długie rękawy to poważne modowe fou pass. Powinny sięgać do nadgarstków, przy opuszczonych ramionach, więc jeżeli masz ciuch z rękawami sięgającymi poza nadgarstki – zanieś je do krawca, aby je skrócił. Zbyt krótki rękaw zniekształca ramiona. Ubrania takie  można jednak uratować – wystarczy doszyć wewnątrz materiał i wypuścić go poza długość rękawa.

Torebki i biustonosze

Dopasować można także torebki i bieliznę. Krótszy pasek u torebki sprawia, że ogólny wygląd sylwetki nabiera lekkości. Ramiączka z biustonosza również można wymienić. Dopasować można ponadto: paski, legginsy, a nawet stroje kąpielowe. Pomimo że może to drożej kosztować niż podszywanie dżinsów, warto zainwestować w takie detale.

Targujemy się

Cenę można negocjować zarówno w centrum handlowym, jak i w sklepie internetowym. Najlepiej upominać się o rabat, kiedy kupujemy kilka rzeczy jednocześnie. Targować się można również u krawcowej, zwłaszcza, jeżeli jesteś stałą klientką i zanosisz do poprawek wiele rzeczy.


Opracowała Katarzyna Brol,  Gabrielle Frank, cosmopolitan.com, styczeń 2011

 

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px