Wymierająca Częstochowa? a jednak...

Jak zapewne wielu ludzi obeznanych z internetem tak i Wy przeczytaliście jak by to powiedzieć „szokujące” dane na temat naszego pięknego miasta.

Chodzi mi mianowicie o wyludnianie się naszej Częstochowy w sposób wręcz dramatyczny (4 miejsce na ogólnopolskiej liście). O ile Poznań ładnie się obronił bo bogaci ludzie uciekają do swych własnych domów w gminach ościennych, o tyle nam pozostaje tylko żałość i zgrzytanie zębami.

Powiem krótko: tereny wokół huty! No właśnie bo dziwna jakaś spółeczka w imieniu Miasta tak nimi zarządza iż dwie wielkie fabryki powstały w Radomsku. (Proponuję się tam przejechać i zobaczyć 3/4 samochodów na parkingach ma naszą blachę) Ale okazuje się że mimo iż za nasze pieniądze z podatków to jednak można głównie sponsorować swą reklamę (No przecież ustawa pozwala brać kasę to się należy) a praca gdzie? no w Radomsku!

Za każdym razem jak przychodzą wybory samorządowe czy ogólne jesteśmy mamieni plakatami, reklamami, propozycjami a przede wszystkim wielkimi planami. Na zasadzie WYBIERZCIE NAS i CO TO MY NIE ZROBIMY . I co...? I...! To miasto jest wymierające (NIESTETY) i jeśli ktoś zupełnie nowy , POWTARZAM NOWY nie zabierze się za nie to czeka nas totalna porażka. Ja Jarosław Kula wraz z żoną Katarzyną prowadzimy TU pracownię. Piszę TU bo gdy zgodnie z umiejętnościami i specjalizacją chcielibyśmy świadczyć swe usługi np. przy renowacji Klasztoru to okazało się iż do momentu podania miejsca zamieszkania (czyli Częstochowy} byłem brany pod uwagę z otwartymi rękami. Potem było inaczej. Ale przecież nie o tym mowa zgodnie z tytułem.

Częstochowa jest martwa, a jednak znalazły się takie osoby jak Agnieszka Kulej i grono jej znajomych, które w tym martwym mieście bez pomysłu na przyszłość, generują jakąś akcję, akcję społeczną „PODAJ ŁAPĘ”, próbują poprzez te najbardziej oddolne nasze ludzkie ośrodki uczuciowe pokazać że jeszcze ta Częstochowa żyje.

I tu powinienem zakończyć swój wywód bo powiedziałem w zasadzie „wszystko”, czyli 10 proc. tego co mógłbym powiedzieć. A Miasto na temat akcji CO? ANO jak to zwykle bywa NICO! Przykładów można by mnożyć, lecz „nie w twarzy zabawa”. Taka jest właśnie nasza wymierająca Częstochowa. To jak zabawa w liczenie czarnych kropek na obrazku powyżej - awykonalne.

PANOWIE RADNI NIEZALEŻNIE CZY Z LEWEJ, CZY Z ŚRODKA, CZY Z PRAWEJ, PRZYZNAJCIE SIĘ ŻE NIE MACIE ŻADNEGO POMYSŁU NA TO MIASTO.

PS
A powiem krótko: macie to miasto w „głębokim poszanowaniu”, a swoje funkcje traktujecie tylko i wyłącznie jak ewentualną trampolinę na Wiejską, bo tam wyższe gratyfikacje, znajomości i koneksje...

A GDZIE CZĘSTOCHOWA? PANOWIE U WŁADZY KRZYCZĘ: GDZIE CZĘSTOCHOWA!

dla cz.info.pl Jarosław Kula