Magdalena Jurkowska / MJ Yunko. SPACER

Na wtorek 19 marca w Galerii ZWIASTUN przygotowywana jest nowa wystawa. Jej autorką jest Magdalena Jurkowska / MJ Yunko, malarka.

Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie zaprasza Państwa na SPACER – we wtorek o godzinie 18.00. Wystawę prezentowaną w Galerii ZWIASTUN autorka zatytułowała SPACER. W jej interpretacji spacer, wbrew pozorom, jest tutaj czymś więcej niż tylko zwykłą czynnością. To część naszego życia, w którym robimy coś wyjątkowego. To czas, który nie został pominięty, ponieważ artysta go zauważył. Jest to zatrzymana chwila w czasoprzestrzeni. To jest powolne życie świadomym tu i teraz – ja jestem. Obrazy stają się świadkiem ulotnej strony życia człowieka zachowanej w ułamku chwili.

Magdalane Jukrowska, ur. 1978 w Krakowie, gdzie mieszka i pracuje. Absolwentka Szkoły Projektowania Ubioru w Krakowie (2002). Uprawia malarstwo, sztukę wideo, jest twórczynią wielobarwnych patchworków, projektantką ubioru. Swoją sztukę MJ Yunko określa jako połączenie impresjonizmu New Age z kolorystycznym spektrum postekspresjonizmu. Obrazy są dla niej ujściem dla marzeń, wizji, idei, które powstają w umyśle artysty, uczuć, codziennego życia i duchowego postrzegania.

Twórczość MJ Yunko (obrazy i wideo) jest publikowana na platformach społecznościowych, np. Instagramie, uzupełniając wizualne obrazy o audio-wizualne doświadczenie kinematograficzne. Magdalena Jurkowska czerpie inspirację z bogatej historii swojej rodziny, która obejmuje zarówno niemiecką arystokrację (pradziadek był bratem zabitego przez nazistów kanclerza Kurta von Schleichera, który porzucił niemiecką szlachtę dla mezaliansu z polską kobietę z ludu), jak i doświadczenie komunizmu oraz współczesne doświadczenia codziennego życia.

Magdalena Jurkowska / MJ Yunko:
Instagram: MJ Yunko

Magdalena Jurkowska / MJ Yunko. SPACER
Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie, Al. Najświętszej Maryi Panny 64
19/03 – 21/04/2024
wernisaż 19/03, godz. 18.00

cz.info.pl; żródło: MGS

tgl 728x90