Banner Top

11. Międzynarodowe Biennale Miniatury

10 na 10 centymetrów – takich wymiarów nie mogą przekroczyć prace, które na częstochowski konkurs co dwa lata wysyłają twórcy z różnych stron świata. Wystawę w ramach tegorocznej edycji będzie można oglądać w OPK „Gaude Mater” już od soboty, 29 sierpnia.

Tym razem, spośród nadesłanych 638 prac jury konkursowe wybrało 133 miniatury. Poza najliczniejszymi pracami z Polski, podczas wystawy będzie można obejrzeć także dzieła artystek i artystów z Francji, Portugalii, Rumunii, Włoch, Grecji, Austrii, Szwecji, Słowacji i Kanady.

Ostateczny werdykt, dzięki któremu dowiemy się kto otrzyma nagrody i wyróżnienia poznamy w dniu udostępnienia wystawy 29 sierpnia.

W składzie jury 11. Międzynarodowego Biennale Miniatury znaleźli się: prof. dr hab. Dariusz Kaca (przewodniczący) – Instytut Grafiki Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi; dr hab. Piotr Korzeniowski, prof. ASP – Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; Justyna Warwas (komisarz wystawy) – Wydział Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie oraz Robert Sękiewicz – kurator Galerii Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater”.

Pełna lista osób zakwalifikowanych do tegorocznej edycji wystawy znajduje się TUTAJ.
 
Ekspozycję będzie można oglądać w siedzibie OPK „Gaude Mater” przy ul. Dąbrowskiego 1 do 9 października. Potem ruszy w drogę do kolejnych galerii, także m.in. do zaprzyjaźnionego z Częstochową niemieckiego Pforzheim.

Pierwsza edycja Biennale Miniatury odbyła się w roku 2000. Dotychczasową jego historię można prześledzić na stronie http://biennale.art.pl/ – w takim przeglądowym ujęciu doskonale widać całą rozmaitość prac, które trafiają pod ocenę jury.

Więcej o tegorocznym wydaniu konkursu – odbywającym się w kontekście przeszkód i trudności czasu pandemii – można przeczytać na stronach sierpniowego miejskiego magazynu „CGK” TUTAJ.

W związku z aktualnym reżimem sanitarnym, gości Ośrodka Promocji Kultury „Gaude Mater” obowiązują specjalne wytyczne. Wszelkie informacje w tym zakresie są umieszczone zarówno przed wejściem do instytucji, jak i na jej stronie internetowej. Bezwzględnie należy zasłaniać usta i nos oraz zdezynfekować dłonie. Szczegółowe wytyczne można znaleźć na specjalnie przygotowanej podstronie Ośrodka TUTAJ.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px