Banner Top

39. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej - Finał

Uroczystość finałowa Konkursu, z wręczeniem nagród laureatom i z działaniami towarzyszącymi, odbędzie się w dniach 16-17 listopada br.

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza w tych dniach do swojej instytucji na program słowno-muzyczny „Moja dobra droga” autorstwa Włodzimierza Galickiego (muzyka) i Artura Modrzejewskiego (słowo). Program przygotowany na podstawie wierszy Wojciecha Kassa, z najnowszego tomiku poety.

W tych dniach odbędą się również warsztaty literackie, spotkanie z jurorami Konkursu Poetyckiego oraz wernisaż prac fotograficznych, inspirowanych poezją.

17 listopada br. w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana odbędzie się uroczystość wręczenia nagród laureatom oraz towarzyszący program poetycki i koncert w wykonaniu artystki krakowskiej Piwnicy pod Baranami Agaty Ślazyk.

Jurorzy Konkursu Poetyckiego:
Joanna Mueller - poetka, literaturoznawczyni i krytyczka literacka. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim,
Wojciech Kass - poeta, eseista, autor kilkunastu książek poetyckich. Laureat licznych nagród literackich, w tym za dorobek poetycki. Jako redaktor związany z dwumiesięcznikiem literackim „Topos”,
Marcin Orliński - poeta, prozaik, krytyk literacki, publicysta.

Program 39. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej
15 listopada 2018, godz. 16.00
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
- uroczyste ogłoszenie wyników Regionalnego Konkursu Poezji Śpiewanej "żyje się tylko chwilę..." oraz występ laureatów Konkursu
Wstęp wolny

16 listopada 2018, godz. 16.00
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
- wernisaż wystawy fotografii „Poezja obrazu” - Jurajski Fotoklub Częstochowa
- godz. 17.00 - Trójgłos o poezji - spotkanie z jurorami Konkursu Poetyckiego - Joanną Mueller, Wojciechem Kassem, Marcinem Orlińskim
- godz. 19.00 - program poetycko-muzyczny „Moja dobra droga” w wykonaniu Włodzimierza Galickiego (słowo) i Artura Modrzejewskiego (muzyka)
Wstęp wolny.

17 listopada 2018, godz. 10.30
Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, ul. Ogińskiego 13a
- warsztaty literackie prowadzone przez Joannę Mueller
Wstęp wolny.

oraz program towarzyszący

17 listopada 2018, godz. 16.00

Filharmonia Częstochowska im. Bronisława Hubermana, ul. Wilsona 16
- wręczenia nagród laureatom
- wiersze laureatów w artystycznej interpretacji aktorskiej i koncert „Pieśni Piwnicy pod Baranami” w wykonaniu Agaty Ślazyk.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px