Banner Top

Częstochowski Teatr wraca do gry!

Z przyjemnością informujemy, że od soboty, 22 maja ponownie będą mogli Państwo zasiąść na widowni Teatru im. A Mickiewicza w Częstochowie! W repertuarze zaplanowno mnóstwo teatralnych wydarzeń.

Na początek specjalny pokaz – „Aktorzy bez masek. Teatralny koktajl (anty) pandemiczny”. Na scenie wystąpi cały Zespół Aktorski! Pokaz odbędzie się tylko raz, w sobotę 22 maja o godz. 19.00. Więcej informacji wkrótce!

W niedzielę, 23 maja o godz. 19.00 Teatr zaprasza na komedię „Cudowna terapia”, a z okazji Dnia Matki, w środę 26 maja o godz. 18.00 zaprezentują spektakl muzyczny „Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych”.

Przed nami także 25-lecie pracy artystycznej Iwony Chołuj połączone z pokazem spektaklu „Fałsz” , Dzień Dziecka z bajką „Trzy świnki” oraz premiera przedstawienia „Pannonica” w reż. Pawła Szumca.

Cudowna terapia
Joanna i Valentin wybrali się na terapię małżeńską. Zgodni są tylko co do jednego - że zamierzają się rozstać, a zgrany zespół stanowią jedynie podczas kłótni.

Terapeuta diagnozuje u nich tak ostry stan napięcia, że sięga po specjalną metodę: cudowną terapię. Muszą sobie wyobrazić cud, że nagle wszystko jest między nimi w porządku. Efekt jest odwrotny - fikcyjne wyobrażenie szczęścia uwypukla tylko obecną między nimi pustkę. Oboje jeszcze mocniej się zacietrzewiają. Również gra w zamianę ról nie przynosi skutku, a staje się idealną okazją, by przedstawić partnera jako potwora i go przedrzeźniać. Joanna i Valentin wydają się naprawdę beznadziejnym przypadkiem, aż terapeucie kończą się ćwiczenia i zarządza przerwę… Gdy sesja zostaje wznowiona, psycholog po odbytej rozmowie telefonicznej wydaje się zupełnie roztrzęsiony. Nie jest w stanie prowadzić dalej terapii, aż w końcu zdziwieni małżonkowie przystępują do kontrnatarcia. Teraz to oni zaczynają zadawać pytania...

Daniel Glattauer, przekład – Piotr Szalsza
reżyseria, muzyka – Tomasz Man, asystent reżysera - Adam Hutyra, scenografia, kostiumy – Anetta Piekarska-Man, animacje – Zuzanna Piekarska
Obsada: Teresa Dzielska, Adam Hutyra, Marek Ślosarski
czas trwania spektaklu - 80 minut /bez przerwy/

Zaczarowany koń. Piosenki lat pięćdziesiątych.
Koncert „Zaczarowany koń” powstał na zamówienie częstochowskiego festiwalu RETRO, a ponieważ publiczność uwielbia tego rodzaju muzyczne widowiska, postanowiliśmy przygotować także teatralną jego wersję.

Będzie trochę różnic w porównaniu z tym co na Placu Biegańskiego, ale klimat utrzymamy. Pojawią się – w większości satyryczne – teksty, fragmenty starych kronik filmowych i przede wszystkim PIOSENKI. Piosenki, które przetrwały swój czas i śpiewane są do dzisiaj przez rzesze estradowych i teatralnych wykonawców. Nic dziwnego, większość z nich niemalże natychmiast stawała się szlagierami.

W koncercie pojawią się utwory liryczne („Kasztany”, „Pamiętasz była jesień” „Kaziu, zakochaj się”, „Złoty pierścionek”, „Dwa serduszka, cztery oczy”), ale i żywiołowe i dynamiczne („Serduszko puka w rytmie cza-cza”, „Kuba wyspa, jak wulkan gorąca”, „Cicha woda”, „Karuzela”, „W Arizonie”) – znane i nieco zapomniane.

MAKABUNDA gra z fantastyczną, dobrą energią, a zaproszeni do koncertu Aktorzy częstochowskiego teatru śpiewają wyśmienicie, a to – w połączeniu z repertuarem – gwarantuje udany wieczór.

Nie wiemy, czy uda się Wam z nami zaśpiewać.
Nie wiemy, czy uda się Wam zatańczyć (bo pomiędzy rzędami ciasno).
Ale wiemy, że wyjdziecie z teatru choćby odrobinę radośniejsi.

Scenariusz, reżyseria, prowadzenie – Robert Dorosławski
Aranżacje – MAKABUNDA
Wykonawcy: Iwona Chołuj, Marta Honzatko, Waldemar Cudzik, Maciej Półtorak, Antoni Rot oraz Zespół MAKABUNDA pod wodzą Wojtka Turbiarza.

Bilety na wszystkie wydarzenia są już dostępne online na stronie Teatru.

Repertuar na czerwiec Teatru im. A Mickiewicza

Rezerwacji miejsc na spektakle można dokonać telefonicznie lub osobiście:

  • w Kasie Teatru przy ul. Kilińskiego 15, od poniedziałku do piatku w godz. 10.00-18.00, tel. 34 372 33 06
  • w Dziale Promocyjno-Literackim (wejście od ul. Jasnogórskiej) od pn. do pt. w godz. 8.00-16.00, , tel. 34 372 33 27 (47, 57)
  • on-line.

cz.info.pl; źródło: Teatr im. Adama Mickiewicza, Foto: Piotr Dłubak

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px