Banner Top

Filharmonia Częstochowska gra w Sylwestra online

Koncert w serwisie YouTube zaplanowano w sylwestrowy wieczór na godz. 20.00. U boku naszych filharmoników pod dyrekcją Adama Klocka wystąpią sopranistka Natalia Rubiś i tenor Krystian Krzeszowiak, którzy zaśpiewają m.in. słynne duety operowe.

Natalia Rubiś (sopran) i Krystian Krzeszowiak (tenor) to duet i na scenie i… w życiu. Z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Częstochowskiej pod batutą Adama Klocka wykonają najsłynniejsze arie i duety operowe, operetkowe – m.in. z „Księżniczki Czardasza” i  „Hrabiny Marizy” – a także pieśni neapolitańskie.W programie nie zabraknie też „Libiamo”, czyli najbardziej znanego muzycznego toastu noworocznego z „Traviaty” Giuseppe Verdi’ego. Cały koncert poprowadzi Jacek Woleński.

Aby wysłuchać koncertu, 31 grudnia o godz. 20.00 należy kliknąć TUTAJ.

Natalia Rubiś to absolwentka Yale School of Music. Występowała m.in. jako Moniuszkowska Halka, Fiordiligi i Despina w „Cosi fan tutte” Mozarta, Musica i Ninfa w „Orfeuszu” Monteverdiego, Helena w „Śnie nocy letniej” Mendelssohna-Bartholdy’ego czy Cristallina w „La fiera di Venezia” Salieriego. Z powodzeniem odnajduje się w  urozmaiconym repertuarze operowym, operetkowym czy oratoryjnym, z sukcesami występując w Polsce i za granicą.

Krystian Krzeszowiak jest absolwentem Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Studiował także w mediolańskim Conservatorio Giuseppe Verdi oraz w Accademia Internazionale della Musica di Milano. Występuje w prestiżowych salach koncertowych całego świata – by wspomnieć tylko o Teatro alla Scala, Covent Garden, Carnegie Hall czy Teatro Real de Madrid. Współpracuje m.in. z Monteverdi Choir  pod dyrekcją Sir Johna Eliota Gardinera.

Na kanale Filharmonii Częstochowskiej dostępne są także inne koncerty, które powstały w warunkach pandemii – uniemożliwiającej instrumentalistom kontakt z publicznością na żywo – i były sukcesywnie publikowane w sieci. Można więc powrócić choćby do „Koncertu Muzyki Polskiej” (m.in. z muzyką Lutosławskiego i Chopina), „Koncertu Bez Batuty” (podczas którego kwintet smyczkowy Filharmonii Częstochowskiej zagrał m.in. muzykę Grażyny Bacewicz czy Heitora Villa-Lobosa) czy – udostępnionych publiczności w grudniu – kameralnego koncertu „Beethoven/Schubert” czy „Koncertu na Drzewo, Blachę i Perkusję” – z kompozycjami na instrumenty dęte drewniane, blaszane, a w końcu na instrumenty perkusyjne i fortepiany…

Większość z występów, które muzycy Filharmonii przygotowywali w tej „zdalnej” formule, to ponad godzinna dawka muzyki. Wszystkie są cały czas do odsłuchania TUTAJ.

Warto też zajrzeć na fanpage Filharmonii TUTAJ oraz jej profil na Instagramie.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px