Banner Top

III Wystawa Fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa

Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zaprasza na wernisaż i zwiedzanie III Wystawy Fotografii Członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa - poniedziałek 10 stycznia 2022 r. godz. 18.00.

To już trzecia zbiorowa wystawa fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Tym razem można podziwiać prace 30 autorów. Ekspozycja objęta patronatem Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej, będzie prezentowana w Galerii ART FOTO ROK-u do 30 stycznia.

- Doczekaliśmy się już trzeciej zbiorowej wystawy fotografii członków Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Zapowiada się niestety kolejny rok obostrzeń i pisząc te słowa nie mam pewności, że wspólnie spotkamy się na wernisażu tej ekspozycji. Jednak działamy dalej, mimo, że nasze działania klubowe jak i liczba członków uległa ograniczeniu. Fotografie prezentowane na wystawie w pewnym sensie odzwierciedlają stan świadomości estetycznej jak i kondycję psychiczną autorów. Tematyka prac bardzo różnorodna, wskazuje na bogactwo zainteresowań wielowątkowymi tematami fotograficznymi wśród członków JFCz. Dużo tradycyjnej fotografii, mniej eksperymentalnych poszukiwań nowatorskich kontekstów wyrazu medium fotograficznego.

Nie jest to oczywiście zarzut tylko zasugerowanie autorom możliwości bardziej konceptualnego wyrażania swojej postawy twórczej. Wydaje się, że wystawę zdominowała estetyczna poprawność, fotografie ogląda się z przyjemnością, zachwycając się pięknie podanym widzowi tematem. Gratuluję wszystkim autorom udziału w wystawie, życząc wszystkim członkom Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa rozwijania i pogłębiania swoich fotograficznych pasji.

Sławomir Jodłowski – prezes Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa.

cz.info.pl; źródło: ROK Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px