Banner Top

Karolina Błaś. Kotyfikacja

Pierwsza nowa wystawa w 2023 roku, na którą zapraszamy do MGS, pojawi się w Galerii ZWIASTUN. Galeria ta - zgodnie z założeniami i przesłaniem – jest przeznaczona przede wszystkim dla debiutantów, nawet w trakcie nauki.

Tak jest i tym razem – autorką wystawy „Kotyfikacja” jest Karolina Błaś, studentka Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie.

Na wystawę składa się seria grafik akwafortowych ukazujących naturę naszych futrzastych przyjaciół oraz zestaw plakatów. Poprzez formę plakatów chciałam podkreślić, jak ważna jest prawidłowa pielęgnacja oraz żywienie, ponieważ kot jak każde żywe stworzenie wymaga troski i stabilizacji. Prezentuję również autorską książkę, która opowiada o ciekawostkach z życia kotów oraz przystosowaniach, dzięki których mogą być jeszcze sprytniejsze!

Prace poświęcone kotom powstały głównie dzięki mojej inspirującej kotce Milce. Kierowałam się także miłością do zwierząt oraz moimi doświadczeniami, jakie nabyłam poprzez naukę i opiekę nad zwierzęciem. Kot to zwierzę bardzo bystre i przewrotne, wymagające wiele uwagi, ponieważ potrafi dawać sygnały, które dla początkującego opiekuna mogą być niezrozumiałe. Obserwacja naszych zwierząt domowych pomaga nam zrozumieć pewne mechanizmy, przez co możemy być jeszcze lepszymi opiekunami, a także lepiej poznawać samych siebie…

Karolina Błaś

Karolina Błaś
Urodzona w 1999 roku. Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Tadeusza Kantora w Dąbrowie Górniczej – dyplom
z projektowania graficznego uzyskała w 2019r. Dyplom z grafiki warsztatowej w 2022r. pod kierunkiem dr. Barbary Czapor-Zaręby na Uniwersytecie Humanistyczno-Przyrodniczym im. Jana Długosza w Częstochowie. Obecnie studiuje grafikę artystyczną z projektową na Wydziale Sztuki. Miłośniczka zwierząt, a w szczególności kotów. Poza grafiką interesuje się zoologią i meteorologią. Pracuje i eksperymentuje z wieloma technikami, szczególnie upodobała sobie techniki trawione wklęsłodrukowe oraz lawowane. Na co dzień mieszka i tworzy w Dąbrowie Górniczej.

Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki, Al. Najświętszej Maryi Panny 64
termin wystawy
17/01–19/02/2023
wernisaż 19/01/2023 godz. 15:30

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px