Banner Top

Konkurs dla tych, którzy najlepiej widzą ulicę...

Fujifilm Moment Street Photo Awards to konkurs, który w tym roku zastąpi Międzynarodowe Biennale Fotografii Ulicznej „Moment”. Organizuje go Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”. Prace można zgłaszać do 20 października, a główną nagrodą jest znakomity sprzęt fotograficzny.
 
Konkurs ma na celu promocję i wspieranie osób działających w gatunku fotografii ulicznej. Jest adresowany do wszystkich fotografujących, profesjonalnie lub amatorsko, na całym świecie – niezależnie od tego, czy mieszkają w zatłoczonych metropoliach czy kameralnych miasteczkach.

Street photos – bo z angielska tak określa się taką konwencję – to zdjęcia zrobione w mieście, które nieco przypominają fotografie reportażowe, ale nie tworzą zestawu zdjęć. Są raczej ulotnymi ujęciami rzeczywistości, dokumentującymi to, co mistrz tego typu fotografii Henri Cartier-Bresson nazywał „decydującym momentem” – czyli chwilą, w której różne elementy zbiegają się w intrygującą całość. A jej wydźwięk może być różnoraki – smutny, śmieszny, wzruszający, niejednoznaczny…
 
Nadesłane na częstochowski konkurs zdjęcia oceniać będą m.in. znakomici fotoreporterzy i dokumentaliści. W skład jury wejdą Witold Krassowski, Arkadiusz Gola, Tymon Markowski, Maciej Jeziorek, Elena Alexandra oraz Szymon Roziewicz. Najlepsze prace poznamy w połowie listopada, podczas uroczystości otwarcia wystawy pokonkursowej w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater”.
 
Fotografie na konkurs można zgłaszać do 20 października – muszą to być zdjęcia zrobione po 20 września 2019.  Można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.  
 
Organizatorem konkursu jest mający już niemal 30-letnią historię działalności Ośrodek Promocji Kultury „Gaude Mater”, a pomysłodawcą i koordynatorem – Adam Markowski z Wydziału Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Częstochowy. Partnerami są Street Photo Poland oraz From Streets With Love – platformy promujące fotografię uliczną w Polsce i na świecie.
 
Głównym sponsorem konkursu jest Fujifilm – jedna z najbardziej cenionych na świecie marek cyfrowych aparatów fotograficznych. Ufunduje ona główną nagrodę – aparat Fujifilm X-pro3 wraz z obiektywem Fujinon XF 23 mm f/2.0 R WR. Przewidziano także nagrody pieniężne ufundowane przez miasto.
 
Regulamin oraz szczegółowe informacje o tym, co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie, znajdują się TUTAJ

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px