Banner Top

MACHALista online – usłyszymy Piotra Machalicę raz jeszcze

W sobotę, 19 grudnia, o godz. 19.00 na swoim kanale w serwisie YouTube Teatr im. A. Mickiewicza opublikuje ostatnią premierę na naszej miejskiej scenie, w której uczestniczył jej były dyrektor artystyczny przed odejściem z tego stanowiska.

Koncert będzie dostępny przez pełną dobę – czyli do niedzieli, 20 grudnia, do godz. 19.00. Jego premiera miała miejsce 29 kwietnia 2018 r.  Złożyły się na niego ukochane piosenki, które miał w swoim repertuarze Piotr Machalica – autorstwa Agnieszki Osieckiej, Bułata Okudżawa, Jana Wołka, Wojciecha Młynarskiego, Edwarda Stachury, Jonasza Kofty.

Reżyserią i scenariuszem Piotr Machalica zajął się wspólnie z Robertem Dorosławskim. Obok nich na scenie pojawił się też Adam Machalica (bratanek Piotra). Śpiewającym akompaniowali znani częstochowscy instrumentaliści – gitarzyści Michał Walczak i Krzysztof Niedźwiecki, kontrabasista Andrzej Zielak oraz trębacz Paweł Surman.

Piotr Machalica był bardzo docenianym przez publiczność interpretatorem piosenek – jako ich wykonawca pojawiał się też np. w spektaklach „Hemar w chmurach. Kabaret”, „Tacy duzi chłopcy”  oraz „Stachura”.

Szczegóły na stronie Teatru im. A. Mickiewicza TUTAJ.

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia w Warszawie w wieku 65 lat. Zostanie pochowany w Częstochowie. Po śmierci artysty, przed gmachem Teatru im. A. Mickiewicza, którym kierował artystycznie w latach 2006-2018, pojawiły się wiązanki kwiatów i znicze.  

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa, foto: Piotr Dłubak

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px