Banner Top

Marcin Laskowski. Dynamic street

Marcin Laskowski (ur.1976) – fotograf amator, pasjonat, obserwator i dokumentalista życia. Fotografią interesuje się od dziecka, uczęszczał na zajęcia z fotografowania, ale tak na dobre zajął się fotografią w 2008 roku. Jego pierwszym aparatem była „małpka” - kompaktowy Olympus SP510.

Robił wtedy zdjęcia krajobrazowe, zdjęcia żywności i, jak mówi: „fotografowałem dosłownie wszystko, co napotkałem.” Oglądał też dużo zdjęć innych autorów, czerpiąc od nich inspiracje. Inspiracją, która zamieniła się we wiodący temat prac Marcina Laskowskiego była fotografia uliczna.

Zdjęcia publikował głównie na portalach fotograficznych i w mediach społecznościowych, z czasem zyskując coraz większą popularność. Wysoko oceniane i polecane były jego zdjęcia robione na krótkim czasie, zwłaszcza zdjęcia ludzi na rowerach. Ta specyficzna technika wykonania, czas 1/4, została zdefiniowana jako autorski, oryginalny styl. Trochę dla żartu Marcin Laskowski nazwał go dynamik street, w odniesieniu do street-artu.

Stale rozwija swoje umiejętności zdobywając certyfikaty w różnych dziedzinach fotografii na Krakowskiej Akademii Fotograficznej. Jego marzeniem i celem jest współpraca z agencją fotograficzną Magnum.

O swojej twórczości mówi z pasją i przekonaniem:
„W fotografii nie jest najważniejszy dobry aparat, drogi obiektyw, czy dobre światło.. przede wszystkim trzeba mieć otwarte oczy, wrażliwe serca i piękną duszę...
Moimi zdjęciami potrafię pokazać coś, czego ktoś inny by nie zauważył. Fotografuję, by wywołać w ludziach wszelkie emocje, od radości po zadumę i smutek. Prawda w tym momencie jest sprawą najważniejszą, a chwile są zróżnicowane i niepowtarzalne dlatego tak ulotne.
Bardziej egoistycznym bodźcem dla mnie do tego co robię, jest moje pragnienie nieśmiertelności...”

Marcin Laskowski. Dynamic street
fotografia
26/10 – 5/12/2021
Galeria ZWIASTUN, Miejska Galeria Sztuki, Al. Najświętszej Maryi Panny 64, Częstochowa
otwarcie wystawy 28/10/2021, godz. 17:00

cz.info.pl; źródło: MGS Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px