Banner Top

Mariusz Czubaj z kryminalną propozycją

W piątek, 10 lutego w hotelu Arche będzie można wziąć udział w spotkaniu z Mariuszem Czubajem - literaturoznawcą, antropologiem kultury, autorem powieści kryminalnych, który opowie o swojej najnowszej książce zatytułowanej „Półmistrz”.

Akcja powieści rozgrywa się na transatlantyku, którym polscy szachiści w sierpniu 1939 r. płyną z Gdyni na olimpiadę szachową w Buenos Aires. Na statku pojawia się na przykład pisarz Witold Gombrowicz, myśliciel Edward Abramowski, a także kilku... szpiegów.

Z promocyjnych zapowiedzi możemy dowiedzieć się, że czytelników czeka „galeria niebanalnych postaci o różnych poglądach i profesjach, w tym polska drużyna szachowa podążająca na mistrzostwa, tajemnice, które wiozą pasażerowie i… zbrodnia – w tej powieści jest wszystko, co sprawia, że nie możemy się od niej oderwać". Powieść zawiera mnóstwo nawiązań i skojarzeń, nie tylko literackich.

Z autorem rozmawiać będzie Robert Jasiak. Wieczór autorski w hotelu Arche, ul. Oleńki 20 - 10 lutego godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

Mariusz Czubaj jest dwukrotnym laureatem Nagrody Wielkiego Kalibru za najlepszą polską powieść kryminalną i sensacyjną. Otrzymał je za „R.I.P" (2017) oraz „21:37" (2009). Kryminały Czubaja tłumaczono na języki: angielski, niemiecki, turecki, ukraiński oraz włoski.

Pracę pisarską i naukową łączy z karierą muzyczną. Jako saksofonista gra m.in. w zespole „Zgniłość”, którego liderem jest Marcin Świetlicki. Członek Polskiego Towarzystwa Kryminalistycznego. Posiadacz 1. dan w karate tradycyjnym (ITKF). Współzałożyciel zespołu Kornet Olemana.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px