Banner Top

Płyta z muzyką do „Królowej Śniegu” – częstochowski Teatr zaczyna nowy rok

Krążek z piosenkami ze spektaklu można kupić w kasie Teatru im. A. Mickiewicza. Muzyka ma bardzo istotną rolę w wyreżyserowanym przez Magdalenę Piekorz przedstawieniu według baśni Andersena, które miało swoją premierę na krótko przed wybuchem pandemii.

Zespół Teatru im. Adama Mickiewicza – na razie z wiadomych względów odcięty od bezpośredniego kontaktu z publicznością – ma nadzieję, że album przypomni części widowni spektakl, a dla tych, którzy go jeszcze nie widzieli, będzie miłą zapowiedzią kolejnych przedstawień „Królowej Śniegu” – kiedy tylko będą możliwe.

„Królowa Śniegu” ma bardzo rozbudowaną warstwę dźwiękową – muzykę do przedstawienia napisał Adrian Konarski, a teksty piosenek – dyrektor artystyczna częstochowskiej sceny Magdalena Piekorz, która także wyreżyserowała baśń. Jak wyjaśnia reżyserka, piosenki są dopowiedzeniem akcji „Królowej Śniegu”. W zeszłym roku powstał także teledysk do piosenki Gerdy w wykonaniu Hanny Zbyryt.


 
Teledysk był jednym z elementów dzięki którym zespół Teatru im. A. Mickiewicza utrzymywał więź ze swoją publicznością, w okresie w którym działalność instytucji kultury została drastycznie ograniczona w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Aktorki i aktorzy częstochowskiej sceny miejskiej byli aktywni także w mediach społecznościowych, czytając wiersze, opowiadania, przypominając spektakle plenerowe z poprzednich lat, odpowiadając na pytania ze strony widzów na fanpejdżu Teatru na Facebooku.

Płyta – w cenie 15 złotych –  dostępna jest w kasie Teatru przy ul. Kilińskiego 15. Kasa czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00.

Wydanie płyty było możliwe dzięki wsparciu ze środków Funduszu Przeciwdziałania Covid-19.

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px