Banner Top

Stanisław Marek Śledziński

Galeria 4Arte zaprasza na wernisaż jubileuszowej wystawy z okazji 45-lecia twórczych działań artysty Stanisława Marka Śledzińskiego.

Z urodzenia Łodzianin. Studia plastyczne ukończył w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza), dyplom w 1981 roku.

Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków. Zajmuje się malarstwem olejnym i pastelowym oraz projektowaniem form użytkowych. Prace artysty prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą, między innymi w Berlinie, Lipsku, Sofii, Nowym Jorku, Laon, Hirson, Warszawie, Częstochowie i Lublinie.

Znajdują się w ekspozycjach galeryjnych i w zbiorach prywatnych w Polsce, Niemczech, Francji, Watykanie, RPA oraz w USA.

Twórczość Stanisława Sledzińskiego nawiązuje kontakt z odbiorcą poprzez czytelną formę i ciepły koloryt wrażliwie zharmonizowany z ogólną tonacją kompozycji.

O godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego 50/68 odbędzie się premiera filmu o Stanisławie Marku Śledzińskim „Stach”.

Spotkanie organizowane będzie w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2 wywołującego chorobę COVID-19.

14 stycznia 2022 r. godz. 19:30
Galeria 4Arte, ul. 1 maja 27, Częstochowa

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px