Banner Top

Wieczór autorski Mariusza Czubaja

Spotkanie z Mariuszem Czubajem, autorem powieści kryminalnych, a także literaturoznawcą i antropologiem kultury odbędzie się w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie w piątek 12 listopada o godzinie 18:00.

Mariusz Czubaj jest antropologiem kultury, znawcą literatury, wykładowcą akademickim, a jednocześnie autorem docenianych powieści z gatunku sensacyjnych i kryminalnych.

Mieszka w Warszawie, gdzie również jako profesor nadzwyczajny wykłada teorię kultury, dziennikarstwo specjalistyczne, a także prowadzi laboratorium kryminału i thrillera w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS. W swojej pracy naukowej skupia się na antropologii kultury, kulturze i literaturze popularnej, kulturze fanowskiej oraz antropologii sportu.

Dwukrotnie zdobył Nagrodę Wielkiego Kalibru za najlepszą powieść kryminalną i sensacyjną – w 2009 roku za „21:37” (powieść została przetłumaczona m.in. na język angielski, język niemiecki czy język włoski), a w 2017 roku za „R.I.P.”. W zeszłym roku ukazała się jego kolejna książka, zamykająca cykl opowiadający losy Rudolfa Heinza - „Cios kończący”.

Powieści Mariusza Czubaja cieszą się popularnością nie tylko w Polsce. Są tłumaczone na kilka języków obcych, w tym na angielski, niemiecki, włoski, ukraiński i turecki.

Gość Ośrodka poza literaturą i pracą naukową uprawia sztuki walki, a także gra na saksofonie. Posiada 1. dan w karate tradycyjnym. Występuje z zespołem Zgniłość. Współtworzy także formację jazzową Kornet Olemana.

Wstęp na spotkanie jest bezpłatny, obowiązuje jednak reżim sanitarny.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px