Banner Top

Współczesna poezja czeska w Częstochowie

Miloš Doležal w Bibliotece Publicznej im. Władysława Biegańskiego w Częstochowie, poza prezentacją swoich tekstów, opowie m.in. o tym, co najważniejsze w czeskiej poezji, co się czyta i wydaje w Czechach, jak działa tamtejsze środowisko literackie.

Spotkanie odbędzie się w środę 20 października o godzinie 19.00. Poprowadzi je Przemysław Dakowicz. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, obowiązuje reżim sanitarny odpowiedni dla miejsca wydarzenia. Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Promocji Kultury "Gaude Mater".

Miloš Doležal – poeta, eseista, felietonista, ukończył socjologię na Uniwersytecie Karola w Pradze. Opublikował cztery tomiki poetyckie i zbiór felietonów. W 2004 roku w Wydawnictwie Czarne w przekładzie Jerzego Kędzierskiego ukazał się jego zbiór wierszy zatytułowany „Gmina”. Wiersze, felietony, eseje o sztuce publikuje w „Luidovych Novinach”, „Revolver Revue” i „Perspektivach”. Pracuje w Czeskim Radiu Praga. Mieszka w Pradze i Ledci nad Sazavou.

Przemysław Dakowicz  – polski poeta, eseista, krytyk literacki i historyk literatury; doktor habilitowany w dziedzinie nauk humanistycznych w dyscyplinie literaturoznawstwo.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px