Banner Top

cz.LifeStyle

Sezon grillowy – ciężki czas dla wątroby?

Korzystna, wiosenna aura oraz nadchodzące lato budzą do życia sezon grillowy. Mimo iż przygotowywane w ten sposób posiłki powszechnie uważa się za zdrowsze od smażonych dań z patelni, należy pamiętać, aby zachować czujność.

Tłuste karkówki, szaszłyki często są obficie przyprawiane sztucznymi mieszankami czy sosami na bazie majonezu. Nie jest to łatwy czas dla naszej wątroby. Nie musimy jednak całkowicie rezygnować z grilla, wystarczy przestrzegać kilku wskazówek i zasad, aby nie przeciążyć wątroby i zachować ją w optymalnej kondycji.

NATURALNIE! Wilczy ząb

Pod tą mniej znaną nazwą, kryje się roślina bardzo w Polsce pospolita, która może pomóc w utrzymaniu naszego zdrowia nawet o tej porze roku. Oczywiście mowa o mniszku pospolitym Taraxacum officinale L.

Nazw ludowych posiada kilka: poza wilczym zębem, często określany jest jako lwi ząb, wołowe oko, dmuchawiec, podróżnik mleczowaty - i najbardziej powszechny - mlecz. Mlecz, mimo, że jest zupełnie inną rośliną: co rozróżnię poniżej. Czas na korzeń mniszka lekarskiego.

NATURALNIE!: Olejki eteryczne i zioła a wirusy

O zastosowaniu ziół w przebiegu chorób wirusowych wiemy już bardzo dużo. Poza stosowaniem tych metod doustnie, warto poznać działanie i metody używania ziół wziewnie. Możemy to zrobić poprzez tzw. „parówki” nad miską czy przy użyciu dyfuzorów, których w obecnych czasach na rynku mamy szeroki wybór.

Ponieważ temat jest dzisiaj gorącym, skłoniło mnie to do zebrania podstawowych informacji, dzięki którym możemy pomóc sobie w domowych warunkach całkowicie bezpiecznie. Czy zioła i olejki eteryczne mogą nam w tym pomóc? Czy zioła i olejki eteryczne mogą pomóc nam w zaprowadzeniu harmonii w życiu i ustrzec nas przed wirusami?

Cykl o zdrowiu - NATURALNIE!

Na przekór otaczającej nas rzeczywistości, na cz.info.pl rusza pozytywny cykl artykułów o naturalnym podejściu do zdrowia: naszego ciała i ducha. W projekcie nie zabraknie naukowych rozważań o zielarstwie, aromaterapii, starodawnych - jak i tych całkiem nowych - metod stosowania ziołolecznictwa. O czym dowiemy się w najbliższym czasie?

Już w przyszłym tygodniu możemy się spodziewać pierwszego artykułu w serii NATURALNIE!. Temat będzie dotyczył stosowania olejków eterycznych i ziół w infekcjach wirusowych.

Kabina prysznicowa idealna do każdej łazienki

Urządzenie łazienki to nie lada wyzwanie. Pomieszczenie to często bywa ciasne i przez to nieustawne. Istnieją jednak sposoby, dzięki którym każde wnętrze – 3, 5 czy 10 metrowe – będzie praktyczne w użytkowaniu i stanie się doskonałym miejscem do relaksu.

Łazienka to jedno z najważniejszych miejsc w domu. To tu  zaczynamy i kończymy swój dzień. Warto więc, by była nie tylko piękna, ale również funkcjonalna i wygodna.

Szpik kostny – jak pracuje „fabryka” krwinek?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice.

Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm.

Czy okulary chronią przed koronawirusem?

Według opinii międzynarodowych i polskich ekspertów okulary są istotnym narzędziem chroniącym człowieka przed koronawirusem. Okulary każdego rodzaju są mechaniczną barierą pomiędzy naszym ciałem a wirusami. Korzystanie w dobie epidemii z okularów pomaga nie tylko efektywnie chronić osobę je noszącą przed zakażeniem, ale także wspiera kondycję oczu – wzrok męczy się mniej, nawet przy wzmożonym w tym czasie korzystaniu z urządzeń elektronicznych.

Jak już wszyscy wiemy wirus SARS-CoV-2 roznosi się drogą kropelkową. Każde dotknięcie oczu, ust czy nosa naraża nas na istotne ryzyko wniknięcia tego wirusa do organizmu. W materiale udostępnionym przez WHO, Benadetta Allegranzi, profesor Instytutu Zdrowia Globalnego na Wydziale Nauk Medycznych Uniwersytetu w Genewie, przypomina między innymi o konieczności mycia rąk, a zwłaszcza unikaniu dotykania nimi ust, twarzy i oczu[1].

Alkoholu w piwie coraz mniej

Coraz mniej czystego alkoholu konsumujemy pod postacią piwa, zmniejsza się zawartość procentowa alkoholu w piwie, spada sprzedaż piw alkoholowych, umacnia się pozycja piw bezalkoholowych – to najważniejsze zjawiska w branży piwowarskiej odnotowane przez badaczy firmy Nielsen w minionym roku.

W ramach kategorii piw bezalkoholowych można już wyróżnić segmenty, które będą się mocno rozwijać. W najbliższym czasie piwowarzy będą się musieli zmierzyć z nowym systemem odpadowym, wynikającym z Rozszerzonej Odpowiedzialności Producentów.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px