Urządzasz mieszkanie? Nie powielaj tych pomysłów

Kupując mieszkanie, każdy chce jak najlepiej zaaranżować przestrzeń. Z reguły wybieramy rozwiązania, które podpatrzyliśmy w katalogach lub w innych domach i mieszkaniach. Agencja Metrohouse zebrała pięć najbardziej popularnych elementów aranżacji. Możesz skorzystać z tych pomysłów, jednak wiedz jedno – nie będziesz oryginalny.

Cegła na ścianie
Odkryta cegła pozbawiona tynku w starych kamienicach ma swój niepowtarzalny urok. Jednak co zrobić, jeśli podobny efekt chcemy osiągnąć w mieszkaniu kupionym od dewelopera? Na rynku jest wiele rozwiązań imitujących prawdziwą cegłę.

Cegła na ścianie to bardzo modny, a zarazem stały element dekoracyjny wnętrza w ostatnich latach. Cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na szeroką gamę wzorów oraz kolorów w swojej ofercie. – W wielu domach na ścianach możemy zaobserwować białą cegłę, czerwoną, obdrapaną cegłę imitującą stare ściany kamienic, czy szarą o równomiernych kształtach. Mimo tego, że istnieje dużo pomysłów na zaaranżowanie ściany cegłą, to trzeba przyznać, że jest to ostatnio dość ograny sposób na wystrój mieszkania, mówi Żaklina Woźniak z agencji nieruchomości Metrohouse.Biała kuchnia
Biel jest i zawsze będzie modna. Mimo tego, iż w wielu domach właściciele decydują się na białą kuchnię, to jednak każdy z nich inaczej ją aranżuje i wzbogaca różnymi dodatkami, zatem ciężko jest powiedzieć o dwóch takich samych pomieszczeniach. Niektórzy uważają, że biały jest już niemodny, ale wystarczy zainwestować w dodatki w innym kolorze i myśl ta pójdzie w niepamięć. Jednak biel króluje w co drugim nowo urządzonym dom. Kolor uważany jest za neutralny, często więc w ten sposób malowane są ściany w mieszkaniach trafiających na rynek najmu. Jeśli chcesz, by Twoja kuchnia nie wyglądała jak u sąsiadów – postaw na inny kolor.

Napisy na ścianach – czyli tak zwana typografia
Coraz częściej w domach możemy zauważyć napisy na ścianach oraz w różnych innych miejscach np. na schodach. Typografia jest to z jednej strony oryginalny dodatek aranżacyjny, gdyż możemy spersonalizować zamieszczany tekst – powiesić imię dziecka nad łóżeczkiem lub ulubiony cytat nad łóżkiem w sypialni. Jednak, gdy nowy właściciel mieszkania chce być oryginalny, musi pamiętać, by nie przesadzać z tego rodzajem dodatków. Choć jeszcze kilka lat temu takie elementy wystroju należały do rzadkości, a nawet budziły zdziwienie i zainteresowanie, dziś są elementem bardzo powszechnym w wielu polskich domach.  

Styl glamour - jeden z najbardziej gorących trendów ostatnich sezonów
Glamour, czyli urok, atrakcyjność, prestiż. Jest to jeden z najbardziej popularnych kierunków w aranżacjach wnętrz od kilku lat. Dla jednych jest to odpowiednik kiczu i przepychu, innym zaś kojarzy się z ekstrawagancją i szykiem. Jak rozpoznać ten styl w aktualnych trendach? Są to przeźroczyste krzesła stylizowane na meble ukazywane w hollywoodzkim kinie lat 40-tych i 50-tych, czy wiktoriańskie meble. Wyznacznikami tego stylu, które można spotkać w wielu domach to także kryształowe żyrandole i naczynia, duże lustra, elegancko oprawione zdjęcia i obrazy, ozdobne tapety. – Wszystko to kojarzy nam się z luksusem, ze stylem, na który nie każdego stać. Jednak w dzisiejszych czasach jest to sposób na aranżację na każdy portfel, dlatego też jest tak często spotykany w wielu domach, mówi Żaklina Woźniak z Metrohouse. Warto dodać, że choć styl glamour bardziej odpowiada wystrojowi domów, można go spotkać także w niewielkich mieszkaniach popularnych blokowisk.

Kolaż ze zdjęć i obrazów
Oglądając amerykańskie filmy, od zawsze zwracały uwagę rodzinne zdjęcia na ścianach w salonie. Od jakiegoś czasu ta moda przyszła także do polskich domów. Już nie zobaczymy na ścianach, tak jak kiedyś, trzech ramek w tym samym kolorze o tych samych wymiarach. Teraz na ścianach królują ramki w różnych kształtach, kolorach i rozmiarach. Im więcej rodzajów ramek tym nasza ściana jest bardziej „posh”. Taka aranżacja ścian nie ma już niestety nic wspólnego z oryginalnością. Choć oczywiście sposób takiej aranżacji przestrzeni ma podłoże sentymentalne, bo kto nie chciałby mieć w pobliżu wyeksponowanych zdjęć swoich najbliższych, to należy pamiętać, że na podobny pomysł wpada bardzo wielu właścicieli mieszkań.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa