Banner Top

cz.LifeStyle

„Czarne złoto” dla zdrowia i urody – skarb polskiej natury. Co warto wiedzieć o borowinie?

Borowina nazywana niekiedy „czarnym złotem” należy do jednego ze skarbów polskiej przyrody. Mimo to dla wielu z nas pozostaje substancją mało znaną.

Warto to zmienić, ponieważ zawarte w niej składnik sprawiają, że może stanowić cenne wsparcie z walce z wieloma schorzeniami, a ta pochodząca z Polski odznacza się wyjątkowo bogatym składem. O dobroczynnych właściwościach borowiny, zabiegach z jej wykorzystaniem, metodach pozyskiwania tego cennego składnika, a także szczegółach, na które warto zwrócić uwagę przy doborze produktów do samodzielnego użytku, opowiadają eksperci Uzdrowiska Ustroń Grupy American Heart of Poland.

Co dzieje się z naszym organizmem, kiedy przechodzimy w leniwy „tryb świąteczny”?

Co powinno znaleźć się w świątecznym menu, aby zmniejszyć ryzyko chorób cywilizacyjnych? Co dzieje się z naszym organizmem, kiedy przechodzimy w leniwy „tryb świąteczny”? Dlaczego warto pamiętać o aktywności fizycznej? Radzi Ewa Glońska-Strączek, pedagog zdrowia i psychodietetyk Grupy American Heart of Poland.

W okresie świątecznym nasze zdrowie może być narażone na wpływ wielu niekorzystnych czynników. Wielogodzinne siedzenie i nieregularne sięganie po kolejne dania nie sprzyjają naszemu ciału. Warto zastanowić się, co tak naprawdę dzieje się z naszym organizmem, kiedy poddajemy się świątecznym zachciankom, zapominając o zdrowej diecie.

Spokojne przygotowania do spokojnych świąt. To możliwe!

Na wielkanocnym stole miała się znaleźć rzeżucha, a w koszyczku piękne własnoręcznie przyozdobione pisanki, ale z braku czasu i sił znów nie wyszło? Nic dziwnego, przygotowania do Świąt potrafią zająć mnóstwo czasu i energii. Dlatego dobry plan to podstawa!

Przygotowania do Świąt nie powinny być źródłem stresu, jednak wszyscy dobrze wiemy, jak to zazwyczaj wygląda. Pod natłokiem obowiązków okazuje się, że o czymś zapomnieliśmy, coś nam nie wyszło, czegoś zabrakło w sklepie, a do tego nie mamy już siły na zrealizowanie wszystkich planów. Jak temu zapobiec?

Podróż na cztery łapy – jak się przygotować do wojaży z pupilem?

Podróż z czworonogiem to zawsze wyzwanie, nawet jeśli nasz pupil uwielbia wycieczki. Jeśli my nie będziemy się stresować, on także będzie spokojniejszy. Zanim więc ruszymy w drogę, dobrze się do niej przygotujmy!

„Czy będzie grzeczny, czy będzie się denerwował?” – to pytanie zadaje sobie w duchu wielu właścicieli czworonogów przed czekającą ich wspólną podróżą. Ci bardzo doświadczeni wiedzą już, czego potrzebują ich pupile – często nauczeni na błędach – jednak podstawa jest taka sama dla każdego zwierzaka. Zebraliśmy dla was listę must have’ów dla psiego i kociego podróżnika.

Co 6 sekund na świecie umiera kolejna osoba z powodu palenia

Łącznie w ciągu roku z powodu palenia papierosów umiera ok. 6 mln ludzi. W skali naszego kraju liczba ta wynosi około 70 000 osób. Palacze żyją też krócej niż osoby, które nie mają do czynienia z tym nałogiem – średnio o 10 lat.

Jeśli znajdujemy się w gronie „miłośników dymka”, powinniśmy jak najszybciej pomyśleć o rzuceniu tej zgubnej używki – a chyba trudno o lepszy ku temu moment, niż Światowy Dzień Rzucania Palenia Tytoniu (17 listopada). O tym, dlaczego warto, opowiada dr n. med. Marek Kondys, kardiolog Grupy American Heart of Poland.

Ergonomia - czym jest i jak pomaga w życiu

Ergonomicznie wyposażone stanowisko jest w dzisiejszych czasach niezbędne. Dotyczy to wielu zawodów. Szczególnie jednak istotne jest dla osób, które większość dnia spędzają przy biurku - czy to pracując, czy ucząc się. W tym wypadku bardzo ważne jest korzystanie z odpowiedniego wyposażenia, które zapewni możliwość pracy zgodnie z zasadami ergonomii. Taki sprzęt biurowy proponuje marka Leitz w linii produktów Leitz Ergo Cosy.

Chociaż tradycyjnie wydaje się, że urazy w pracy dotyczą tylko osób wykonujących bardziej aktywne zawody, pracownicy biurowi są na nie również narażeni. Może to dotyczyć osób, które używają niewłaściwego sprzętu biurowego, pracują w niewłaściwej pozycji lub zbyt długo trzymają się tej samej pozycji. Przeciętny pracownik biurowy spędza aż 80 000 godzin w pozycji siedzącej w ciągu swojego życia zawodowego.

Aktywność sportowa przy schorzeniach sercowo-naczyniowych latem

Jaką aktywność sportową mogą uprawiać osoby ze schorzeniami sercowo naczyniowymi? Radzi profesor Bochenek, wybitny kardiochirurg w ramach akcji Grupy American Heart of Poland Serce kocha sport.

Ruch – to ważne zalecenie dla pacjentów po zawale mięśnia sercowego, zabiegach kardiologicznych oraz osób w grupie ryzyka chorób sercowo-naczyniowych. Wysiłek o charakterze aerobowym jest rekomendowany jako zarówno pierwotna, jak i wtórna profilaktyka.

5 wskazówek na piękne spotkanie w plenerze

Spotkania w plenerze to must be letniego biesiadowania. Przybierają różną formę – eleganckiego garden party, rodzinnego grillowania czy pikniku w parku. Każde ma swój urok, pod warunkiem, że przygotujemy wcześniej odpowiednio miejsce. Podpowiadamy, co zrobić, aby impreza plenerowa była udana!

Nie ma wątpliwości, że sekretem najlepszych spotkań są ludzie – to oni nadają im kształt i odpowiedni klimat. Jednak o wiele przyjemniej spędza się czas w odpowiednio zaaranżowanym ogródku czy na działce niż miejscu, które nie jest do tego przystosowane.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px