Banner Top

Olek Klepacz – dla dzieci i o dzieciach

Nie jestem kosmitą, jestem człowiekiem mocno stąpającym po ziemi, z głową w chmurach. Z tego też powodu uczestniczę w wielu akcjach charytatywnych na rzecz dzieci.

- Jestem pedagogiem i nauczycielem, pochodzę z rodziny nauczycielskiej, sam mam córeczkę i interesuje mnie edukacja dzieci - mówi Olek Klepacz. - Przedszkole artystyczne wymyśliła moja żona Iwona, która po przeprowadzce do Częstochowy nie mogła sobie znaleźć

miejsca.

- Wcześniej pracowała w warszawskich mediach i gdy 10 lat temu przeprowadziliśmy się do mojego rodzinnego miasta, ciężko jej było się tu odnaleźć na  gruncie zawodowym. – dodaje. - Wtedy też zrodził się w jej głowie pomysł utworzenia przedszkola. Teraz ten pomysł realizujemy i z wielką niecierpliwością czekamy na dzień otwarcia 1 września. - Zainteresowanie Artystycznym Przedszkolem przerosło nasze oczekiwania – mówi żona Olka, pani Iwona.

Olek Klepacz od lat jest osobą znaną i rozpoznawaną, a co za tym idzie wiele firm i instytucji zwracało się do niego z prośbą, aby ich produkty, towary i inicjatywy reklamował swoim nazwiskiem. - Miałem wiele propozycji od firm, ale uważam że firmowanie przedsiębiorstw swoim nazwiskiem to faux pas. Użyłem więc swojego nazwiska do szczytnego celu, w nadziei, że dzięki temu zwiększy się świadomość społeczna. Dziecko to biała kartka i ważne jest kto będzie autorem zapisywanych notatek - dodaje.

My, dorośli, mamy ogromny wpływ na dzieci, to my kształtujemy ich świadomość, poczucie wartości. - Starego oszukasz, a dziecka nie. Rodzimy się bez uprzedzeń, bez uwarunkowań kulturowych, to one później działają na naszą niekorzyść – mówi lider Formacji Nieżywych Schabuff.

- Dzieci dotkną w przedszkolu sztuki. Pomogą mi w tym moi przyjaciele artyści, malarze, aktorzy, muzycy i nasz profesjonalny personel. Jaka publiczność, tacy poeci. Jeżeli chcemy mieć sztukę na pewnym poziomie to musimy dbać o dzieci. Nie ma lepszego odbiorcy sztuki niż dziecko - uważa piosenkarz. - Będziemy się także starali podpowiadać rodzicom, jak spędzać czas ze swoimi dziećmi w naszym popołudniowym KLUBIE MAŁEGO ARTYSTY.

Artysta wie, jak ważna jest edukacja dziecka. W czasie swojej dwudziestoletniej kariery artystycznej włączał się w akcje charytatywne na rzecz dzieci, szczególnie na rzecz poprawy ich warunków życia, rozwoju uzdolnień i talentów. Brał choćby udział w akcji "Podziel się posiłkiem", która od 7 lat organizowana jest w naszym kraju przez Fundacje Polsat. To swego rodzaju gong, który uzmysławia problem niedożywienia dzieci.

"Cała Polska czyta dzieciom" to kolejny szczytny projekt, który wspiera Olek. Jest to społeczna akcja reklamowa, rozpoczęta w czerwcu 2001, mająca na celu rozpropagowanie czytelnictwa wśród małych dzieci i ich rodziców. Kampania CPCD zachęca rodziców, wychowawców, dorosłych do codziennego, co najmniej dwudziestominutowego czytania dzieciom. - Cała Polska czyta dzieciom, więc będę czytał dzieciom w naszym Przedszkolu – mówi piosenkarz.

Lider Formacji Nieżywych Schabuff brał również udział w programie "Od przedszkola do Opola", w którym dzieci w wieku od trzech do ośmiu lat wykonują przeboje z repertuaru znanych polskich artystów.

Karina Balska, dziennik.cz

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px