Banner Top

49. Memoriał im. Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego

Sezon żużlowy w Częstochowie otworzy 49. Memoriał imienia Bronisława Idzikowskiego i Marka Czernego! Zawody poświęcone pamięci dwóch zawodników, którzy na torze zostawili to co najcenniejsze, czyli własne życie, odbędzie się 25 marca 2023 roku (sobota), o godzinie 15:00.

Częstochowski memoriał to najstarsze cykliczne zawody żużlowe pod Jasną Górą. Co więcej, jeśli wziąć pod uwagę wszystkie krajowe turnieje poświęcone pamięci tragicznie zmarłych jeźdźców, to starszy jest tylko leszczyński Memoriał imienia Alfreda Smoczyka.

Laureaci 65. Plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego

28 lutego ogłoszono zwycięzców plebiscytu na najpopularniejszego zawodnika, trenera i działacza sportowego regionu częstochowskiego 2022 roku.

Uroczystość związana z tym wydarzeniem odbyła się 28 lutego w miejskim Ratuszu. Plebiscyt zorganizowała Regionalna Rada Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie we współpracy z Urzędem Miasta, Redakcją „Życia Częstochowy i Powiatu" oraz Telewizją Orion. Impreza odbyła się po raz 65. W gronie zgłoszonych sportowców byli zawodnicy i zawodniczki reprezentujący gry zespołowe i konkurencje indywidualne.

Częstochowianie na Copa Silesia

11 lutego w Gliwicach zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa wystartowali na Copa Silesia czyli na zawodach Brazylijskiego Jiu-Jitsu, z których przywieźli 12 medali.

Zawody odbywały się w formule w kimonie oraz bez kimona. Na wyróżnienie zasługuje - Mateusz Stodulski, który z kolejnych już zawodów, przywozi dwa złote krążki!

Sukces wojowników z Częstochowy

4 i 5 stycznia br. w Opolu zawodnicy Rio Grappling Club Częstochowa walczyli na turnieju Brazylijskiego Jiu-Jitsu – „Submission Only Leauge Tournament”. (Brazylijskie Jiu-Jitsu to sztuka / sport walki gdzie zadaniem jest kontrola przeciwnika na ziemi a także założenie mu duszenia bądź dźwigni).

Były to bardzo dobre zawody w wykonaniu Jakuba Całki, Mateusza Stodulskiego oraz Anny Klamy. Jakub stoczył 7 walk, z czego 5 wygrał przez poddanie a tylko raz uległ przeciwnikowi. Mateusz wygrał wszystkie swoje 4 walki przez poddania i przywozi dwa złote krążki! Ania wygrywa 3 walki przez poddania a tylko raz ulega przeciwniczce.

Worek medali na Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu

15 stycznia w Mysłowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-Jitsu Sportowym. Były to bardzo udane zawody dla zawodników Rio Grappling Club Częstochowa z których to wrócili z 20 medalami!

Brazylijskie Jiu-Jitsu to sztuka / sport walki gdzie zadaniem jest kontrola przeciwnika na ziemi a także założenie mu duszenia bądź dźwigni.

Siatkarze Norwida ligowym liderem

Exact Systems Norwid Częstochowa, po ostatnim w tym roku meczu, kiedy pokonał 3:1 Legię Warszawa, został nowym liderem Tauron 1. Ligi.

Siatkarze częstochowskiego Norwida zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej na pierwszym miejscu tabeli. Błękitno-granatowi w tej części rozgrywek odnieśli 12 zwycięstw i doświadczyli tylko 3 porażek. Wkraczają w Nowy Rok jako lider.

Futsal Cup 2022 jednostek miejskich

10 grudnia Hala „Polonia” po trzech latach przerwy gościła uczestników Częstochowa Futsal CUP 2022 jednostek miejskich.

W rywalizacji – po epidemicznej przerwie w latach 202-21 - wzięło udział 6 drużyn, z których niektóre złożone były z pracowników dwóch jednostek lub spółek miejskich:

Mistrzowie jesieni! Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z KGM Zagłębiem Lubin w ostatnim meczu rundy jesiennej tego sezonu! Bramki dla Częstochowy zdobyli Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas.

Trener Marek Papszun na ostatni ligowy mecz w 2022 roku zdecydował się niemal na taką samą jedenastkę jak w środowym meczu z Pogonią Szczecin. W składzie doszło tylko do dwóch zmian. Do bramki wrócił Vladan Kovačević, a od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Nowak.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px