Banner Top

Sukcesy Nordic Team Częstochowa

Zawodniczki i zawodnicy z Częstochowy kilkukrotnie wchodzili na podium pierwszego etapu Pucharu Świata Międzynarodowej Federacji Nordic Walking. Zawody odbyły się w Kolbuszowej.

Na zorganizowane 14 i 15 maja zawody pierwszego etapu Pucharu Świata International Nordic Walking Federation (INWF) złożyły się starty indywidualne – na dystansach 5, 10 i 21 kilometrów oraz sztafety 4 razy 2,5 km.

Dwie korony Natalii Grzyb w Czechach

Dwa złote medale zdobyła Natalia Grzyb zawodniczka LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna w Oliver Czech Para-Badminton Open 2022, które odbyły się w minioną niedzielę 8 maja w Rousinov koło Brna.

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego tytuły MISTRZA CZECH wywalczyła w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina. W grze mieszanej ubiegłoroczny partner Natalii Lukas Kyncl z Czech zagrał z A. Wolny i nasza mistrzyni grając z Łukaszem Dąbrowskim z Kędzierzyna-Koźle zdobyła brązowy medal.

Trwają zapisy do 8. edycji Częstochowa Streetball Cup

Kolejny turniej koszykówki ulicznej odbędzie się w sobotę, 28 maja, na boisku wielofunkcyjnym przy Promenadzie Niemena. Udział w turnieju jest bezpłatny.

Zapisy prowadzone są do 25 maja, do godz. 23.59, lub do wyczerpania limitu miejsc (maksymalnie udział w zawodach mogą wziąć 32 drużyny). Po zakończeniu zapisów w drodze losowania ustalony zostanie podział na grupy oraz szczegółowy harmonogram zawodów.

Lwy pokonały Spartan 52:38

Zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa pokonał Betard Spartę Wrocław na własnym obiekcie 52:38, tym samym biało-zieloni zrewanżowali się aktualnym mistrzom Polski za ubiegłoroczny mecz. W niedzielne popołudnie zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa nie miał słabych punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia zawodników zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa. Para Leon Madsen – Kacper Woryna podwójnie pokonała Gleba Czugunowa oraz Taia Woffindena. W biegu juniorskim również lepsi okazali się częstochowianie, ale parę młodzieżowców rozdzielił Bartłomiej Kowalski. Następnie żużlowcy Betard Sparty Wrocław zrewanżowali się w wyścigu trzecim i odrobili część strat. Po pierwszej serii startów na Arenie zielona-energia.com na tablicy wyników widniało 13:11 dla biało-zielonych.

Złoty medal Natalii Grzyb w Turnieju Parabadmintona w Józefosławiu

W minioną niedzielę 24 kwietnia Natalia Grzyb zawodniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna zajęła I miejsce i zdobyła ZŁOTY medal w ostatnim 6 Turnieju Parabadmintona podczas cyklu Międzynarodowego Telnap Telecom Cup 2021/2022 w podwarszawskim Józefosławiu.

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego najpierw wygrała dwa mecze w grupie A oba po 2:0. W pierwszym meczu przeciwnikiem był Jan Urban (21:3, 21:5), a w drugim Andrzej Kawa (21:8, 21:11), obaj z warszawskiej Fundacji Bartka Mroza. Następnie po wyjściu z grupy wygrała w półfinale w dwóch setach z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny (21:14, 21:12) z Imielina, a w finale po zaciętym trzysetowym meczu pokonała Jarosława Kailinga z Inowrocławia (21:15, 16:21, 21:17).

Raków pokonał „pierwszą przeszkodę”

Podopieczni Marka Papszuna pokonali pierwszą z czterech ostatnich przeszkód w drodze do historycznego sukcesu w dziejach klubu. Starcia z drużynami broniącymi się przed spadkiem określane są mianem „meczu pułapki”. Częstochowianie swoją przewagę budowali mozolnie, ale w kilku przypadkach zabrakło szczęścia, a rywale byli bliscy sprawienia psikusa miejscowym. Wszystko skończyło się szczęśliwie, bo jak mówią „szczęście sprzyja lepszym”.

Warta nadal liderem

Pojedynek Promienia i Warty zakończył się kompromisem, co nie zmieniło kolejności na podium. Nadal zdecydowanym liderem jest Warta z siedmioma punktami przewagi nad Spartą i dziewięcioma nad Promieniem. Warta ma jeszcze jeden pojedynek zaległy z Lisowem u siebie.

Ważny remis w Bielsku

Podopieczni trenera Jakuba Dziółki rozegrali kolejne ligowe spotkanie. Po 90. minutach ciekawej dla oka rywalizacji, Skra zremisowała w Bielsku z Podbeskidziem 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Piotr Pyrdoł.

Od początku dzisiejszego spotkania nasi piłkarze grali bardzo agresywnie, wysoko atakując przeciwników.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px