Rafał „Góri” Górski - wicemistrz świata z częstochowy

Rafał „Góri” Górski przywiózł z USA srebrny medal z zawodów Bulgarian Bag Championships rozgrywanych 23 września w Boise, stolicy stanu Idaho. Był jedynym Polakiem biorącym udział w tych zmaganiach.

Mistrzostwa w ćwiczeniach z tzw. bułgarskim workiem były podzielone na trzy kategorie osobno dla mężczyzn i kobiet: Fit 8 kg, Strong 12 kg i Extreme 17 kg. Częstochowianin zajął drugie miejsce w "machaniu" workiem Fit.

- Było to dla mnie mega wyzwanie, ponieważ przestawić się w dwa dni o 8 godzin ze wględu na lot, to jest nierealne - komentuje Rafał Górski. - Myślałem, że czuję się dobrze, a w rzeczywistości, że nie wytrzymam do końca, ale obiecałem synkowi, że mu przywiozę medal i statuetkę, więc nie mogłem się poddać. Po tym, jak w oczach mi się dwoiło, troiło, to czułem, że zaraz zemdleje z przemęczenia, a mimo to wytrzymałem do końca i na dodatek jestem wicemistrzem świata.

Bulgarian Bag (bułgarski worek) to raczkująca dyscyplina sportowa w Polsce, ale dość znana na świecie. Poprawia szybkość, wytrzymałość, siłę, koordynację ruchów i szeroko rozumianą gibkość. Rozpropagowana w świecie przez legendarnego bułgarskiego zawodnika i trenera zapasów Iwana Iwanowa, szczególnie od czasu, gdy trenowana przez niego reprezentacja olimpijska USA zaczęła odnosić niezwykłe sukcesy, u podstaw których leżał m.in. trening z workami bułgarskimi. Ćwiczenia te przebojem wchodzą do klubów fitness na całym świecie.

- Jak to mówią, polska siła. W listopadzie czekają mnie zawody w Budapeszcie i Kobylinie. Będzie trochę łatwiej, bo nie trzeba się przestawiać czasowo i podróż tak nie zmęczy jak do Stanów, więc jest szansa na pierwsze miejsca - zapowiada „Góri”.

Na zdjęciu (od lewej): Rafał „Góri” Górski z Team Gori Suples Poland, Nikolay Vasilev z Team Suples Bułgaria i Byron Harold z Team Salemi USA.

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa