Awans po dogrywce! Raków - Cracovia 1:0

Raków Częstochowa wygrał z Cracovią w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski po golu Milana Rundicia.

Mecz od początku toczył się przy sporych opadach śniegu. W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły sobie niewiele okazji bramkowych. Najbliższej zdobycia bramki byli Marcin Cebula i Łukasz Zwoliński, ale strzały skutecznie obronił bramkarz Cracovii.

Druga połowa rozpoczęła się od wymuszonej zmiany spowodowanej kontuzją Bena Ledermana. Szczególnie końcowe minuty tej części gry przyniosły sporo emocji. Medaliki raz za razem ruszali z groźnymi kontrami, ale bramki nie udało się zdobyć i blisko 4-tysięczną widownię przy Limanowskiego 83 czekała dogrywka.

Pierwsza bramka wpadła w 93. minucie, tuż po starcie dogrywki. Świetnie w polu karnym odnalazł się Milan Rundić, który umieścił piłkę w siatce, nie dając szans Hrosso. Więcej bramek już nie padło. W mroźny wieczór przy L83 nasza drużyna wywalczyła awans do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski.

Raków Częstochowa - Cracovia pd. 1:0 (0:0, 0:0)
Bramki: Rundić 93'

Raków: V. Kovacević - Tudor, Racovitan, Tudor (46. Svarnas), Drachal, Lederman (46. Berggren), Kochergin, Sorescu (117. Plavsić), Nowak, Cebula (81. Piasecki), Zwoliński (81. Crnac)

Cracovia: Hrosso - Kakabadze, Rapa, Hoskonen, Ghita, Skovgaard, Atanasov, Knap (99. Rózga), Oshima, Śmiglewski (69. Doba), Kallman (90. Bochnak)

cz.info.pl; źródło: rakow.com