UKS „Delfinek” jest 20-latkiem

Wychowankowie tego Uczniowskiego Klubu Sportowego czują się w wodzie jak ryby, a nawet jak delfinki (które, przypomnijmy, są ssakami).

Urodzinową imprezę „Delfinka” zorganizowano w murach II LO im. Romualda Traugutta w piątkowe popołudnie, 15 marca. Salę wypełniły młode zawodniczki i zawodnicy „Delfinka”, szkoleniowcy, sympatycy klubu, rodzice.

Wśród gości znaleźli się przedstawiciele miejskiego samorządu – prezydent Częstochowy oraz przewodniczący Rady Miasta. Był też m.in. przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta. Samorządowcy przekazali symboliczne podziękowania za pracę władzom klubu, jego trenerom, członkom i przyjaciołom.

Dziękowano wspierającym klub na przestrzeni tych 20 lat, a pamiątkowymi medalami uhonorowano zawodniczki i zawodników – zarówno tych aktualnie reprezentujących UKS, jak i tych, którzy już dla „Delfinka” nie pływają. Statuetki z kolei powędrowały do osób, którym klub szczególnie zawdzięcza swój rozwój. Szczególnie sympatycznie wyglądała okolicznościowa grafika, na której trenerki i trenerzy – Wojciech Langier (prezes „Delfinka”), Erniew Tomżyński (skądinąd – dyrektor liceum „Traugutta”), Aneta Świtaj i Sylwia Urbaniak – zostali przedstawieni jako ekipa ratowników z pamiętnego serialu „Słoneczny patrol”.

Czym byłaby „20-stka” bez tortu? Jego więc też nie zabrakło, a jako że „Delfinek” może już o sobie mówić jak o klubie „z tradycjami” – taki też napis znalazł się na urodzinowym torcie. Jubileusz miał też część „aktywną” – w postaci zajęć dla członkiń i członków klubu w Parku Wodnym, jeszcze tego samego wieczora.

Uczniowski Klub Sportowy „Delfinek” od 2004 roku prowadzi całoroczne szkolenia pływackie dla dzieci i młodzieży. Trenujący podzieleni są na grupy według poziomów zaawansowania. Biorą udział w zawodach o randze mistrzostw, ale nade wszystko kształtują w sobie pozytywne cechy charakteru w sportowym klimacie. „Delfinek”jest wśród częstochowskich klubów, które Miasto wspiera dotacjami w ramach dofinansowania szkolenia sportowego dzieci i młodzieży. I tak w 2022 roku pracę klubu zasiliły 72 tys. zł – w tym 65 tys. na treningi na pływalni krytej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a w kolejnym roku – łącznie 106 tys. zł, z czego na treningi w obiekcie MOSiR przeznaczono 97 tys. zł.

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa