Speedway Silesia Cup 2024

W sobotę 23 marca 2024 roku na KRONO-PLAST Arena w Częstochowie odbędzie się Speedway Silesia Cup 2024 – 50. Jubileuszowy Memoriał im. B. Idzikowskiego i M. Czernego pod Patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego. Będzie to zarazem pierwsza okazja w tym roku, aby na żywo zobaczyć rywalizujących na torze zawodników, a obsada turnieju gwarantuje ogromne emocje.

Speedway Silesia Cup 2024 będzie uroczystym otwarciem sezonu 2024 na domowym obiekcie TAURON Włókniarza Częstochowa. Spragnieni jazdy po przerwie zimowej zawodnicy po raz pierwszy staną pod taśmą startową i powalczą o zwycięstwo w jubileuszowym turnieju. Poznaliśmy już kompletną listę startową na to wydarzenie. Nie zabraknie na KRONO-PLAST Arenie nazwisk z najwyższej półki, na czele z czterokrotnym indywidualnym mistrzem świata Bartoszem Zmarzlikiem, Leonem Madsenem oraz Mikkelem Michelsenem.

Lista startowa Speedway Silesia Cup 2024:
1. Mikkel Michelsen
2. Oliver Berntzon
3. Anton Karlsson
4. Norbert Krakowiak
5. Maksym Drabik
6. Tobiasz Musielak
7. Bartosz Zmarzlik
8. Mads Hansen
9. Kacper Woryna
10. Brady Kurtz
11. Fredrik Lindgren
12. Rohan Tungate
13. Leon Madsen
14. Jason Doyle
15. Steven Goret
16. Gleb Chugunov
17. Kajetan Kupiec
18. Kacper Halkiewicz

Zarówno w trakcie trwania zawodów, jak i przed ich rozpoczęciem na kibiców czeka wiele dodatkowych atrakcji. Jedną z głównych będzie wizyta na płycie stadionu byłych zawodników złotej drużyny Włókniarza Częstochowa z 1974 roku. Dokładnie o godzinie 13:45 zaprezentują się osobiście Marek Cieślak, Andrzej Jurczyński, Józef Jarmuła, Lech Zapart, Jerzy Kowalczyk, Marek Nabiałek oraz mechanik – Łukasz Janiec.

Oficjalna prezentacja uczestników Speedway Silesia Cup 2024 będzie miała miejsce o godzinie 14:00, a tuż po niej zawodnicy wyjadą do pierwszego biegu.

Bilety na turniej wciąż można zakupić online TUTAJ lub w dniu zawodów w klubowej kasie od godziny 8:00 oraz w kasie stadionowej od godziny 13:00. Bramy obiektu otwarte zostaną również o godzinie 13:00. W dniu wydarzenia biuro zawodów będzie czynne w godzinach 10:00-15:00.

Karnetowicze wstęp bezpłatny
Bilety: 30 zł normalny, 20 zł ulgowy, 40 zł trybuna centralna
Dzieci do 12 roku życia wstęp bezpłatny.
Program zawodów dostępny w cenie 8 zł

Kibice, którzy z różnych względów nie mogą stawić się na trybunach osobiście, będą mogli śledzić poczynania żużlowców na żywo w telewizji na kanale Motowizja.

cz.info.pl; źródło: wlokniarz.com