Banner Top

cz.Sport

Worek medali na Mistrzostwach Śląska w Ju-Jitsu

15 stycznia w Mysłowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Śląska w Ju-Jitsu Sportowym. Były to bardzo udane zawody dla zawodników Rio Grappling Club Częstochowa z których to wrócili z 20 medalami!

Brazylijskie Jiu-Jitsu to sztuka / sport walki gdzie zadaniem jest kontrola przeciwnika na ziemi a także założenie mu duszenia bądź dźwigni.

Siatkarze Norwida ligowym liderem

Exact Systems Norwid Częstochowa, po ostatnim w tym roku meczu, kiedy pokonał 3:1 Legię Warszawa, został nowym liderem Tauron 1. Ligi.

Siatkarze częstochowskiego Norwida zakończyli pierwszą rundę fazy zasadniczej na pierwszym miejscu tabeli. Błękitno-granatowi w tej części rozgrywek odnieśli 12 zwycięstw i doświadczyli tylko 3 porażek. Wkraczają w Nowy Rok jako lider.

Futsal Cup 2022 jednostek miejskich

10 grudnia Hala „Polonia” po trzech latach przerwy gościła uczestników Częstochowa Futsal CUP 2022 jednostek miejskich.

W rywalizacji – po epidemicznej przerwie w latach 202-21 - wzięło udział 6 drużyn, z których niektóre złożone były z pracowników dwóch jednostek lub spółek miejskich:

Mistrzowie jesieni! Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:2

Raków Częstochowa wygrał 2:1 z KGM Zagłębiem Lubin w ostatnim meczu rundy jesiennej tego sezonu! Bramki dla Częstochowy zdobyli Deian Sorescu oraz Stratos Svarnas.

Trener Marek Papszun na ostatni ligowy mecz w 2022 roku zdecydował się niemal na taką samą jedenastkę jak w środowym meczu z Pogonią Szczecin. W składzie doszło tylko do dwóch zmian. Do bramki wrócił Vladan Kovačević, a od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Nowak.

Szczecin zdobyty! Pogoń - Raków 0:1

Raków Częstochowa w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski! Drużyna Medalików wygrała 1:0 z Pogonią Szczecin, a bramkę na wagę awansu zdobył Ivi López!

Od pierwszego gwizdka oba zespoły były skoncentrowane, ale również niezwykle zdeterminowane. Pierwszą groźną okazję w 5. minucie stworzyli zawodnicy Rakowa.

Uczennice z Szkoły Podstawowej nr 7 Mistrzyniami Polski

Uczennice Szkoły Podstawowej nr 7 im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego zdobyły złoto w Mistrzostwach Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci.

W mistrzostwach, które odbyły się 26 października w Tomaszowie Lubelskim, wzięło udział 15 drużyn z całej Polski. Województwo śląskie reprezentowały częstochowianki, które wcześniej zwyciężyły w zawodach na szczeblu wojewódzkim.

X Ogólnopolski Turniej Karate Uechi-Ryu

Bez mała dwie setki zawodniczek i zawodników z 15 klubów z różnych zakątków kraju przyciągnął X Ogólnopolski Turniej Karate Uechi-Ryu. Turniej – organizowany przez Częstochowską Akademię Sztuk Walk Sportu i Rekreacji „SPARTAN” Uechi-Ryu Karate-Do – odbył się w Hali Sportowej Częstochowa 16 października. Impreza była symbolicznym otwarciem sezonu startowego 2022/2023.

Polska Federacja Uechi-Ryu jest jedną z nielicznych krajowych organizacji, w której mogą rywalizować obok siebie różne style tej tradycyjnej, japońskiej sztuki walki. Turniej był zatem przeglądem takich szkół jak Uechi-Ryu Karate, Shin-kyokushin, Kyodo Kyokushin , Kyokushin, Shidokan Karate, Oyama Karate i Goju-Ryu. Udział wzięło 178 zawodników z 15 klubów reprezentujących Częstochowę, Łódź, Brzeziny k/Łodzi, Dębnicę Kaszubską, Warszawę, Konin, Skarżysko-Kamienną, Kraków, Radomsko, Siedlce, Tuliszków i Siewierz.

• Kategoria: cz.Sport

Dwa razy złoto i srebro Natalii Grzyb

Dwa tytuły Mistrzostwskie i jedno Wicemistrzostwo Natalii Grzyb, podopiecznej trenera Pawła Wiśniewskiego z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna na IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie w Zakopanem.

Podczas dwóch dni (23-24.09.2022 r.) odbywała się rywalizacja zawodników z niepełnosprawnościami z sześciu krajów: Czech, Finlandii, Francji, Słowacji, Szwecji i Polski.

Złoty medal w grze pojedynczej smakuje najbardziej. Nasza mistrzyni po trzech wygranych meczach grupowych i wygraniu półfinału z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina w finale pokonała doświadczoną zawodniczkę Heidi Manninen z Finlandii, ósmą w rankingu europejskim, w dwóch setach 22:20 i 21:19.

Banner 468 x 60 px