Banner Top

Ambitne plany Skry - sekcja piłkarska kobiet oraz stadion na 5 tysięcy osób

  • Published in cz.Sport

O planach Skry na rok 2019 i kolejne lata rozmawiano w piątek w „Częstochowskiej Kamieniczce” przy ulicy Mirowskiej 4. Z dziennikarzami spotkali się prezes Skry, Artur Szymczyk, manager Skry, Bartosz Błach, kierownik pierwszego zespołu, Łukasz Pietrasiński oraz asystent trenera nowo powstającej sekcji kobiecej, Patryk Mrugacz.

Czy wszystko uda się zrealizować przekonamy się niebawem.

Poruszono plany rozwoju sportowego, infrastruktury, zaplecza sponsorskiego (projekt Skra Lounge) i budowy sieci współpracy między klubami, który jest autorskim programem edukacyjno-sportowym klubu. Mogliśmy się więcej dowiedzieć o powstałej sekcji piłki nożnej kobiet. Na konferencji poinformowano o zalążku sztabu szkoleniowego. Asystentem przyszłego trenera ma być Patryk Mrugacz. To on szuka zawodniczek, które mogłyby wzmocnić III-ligowy zespół (przejęty od KS Stradom) i pomóc mu w walce o awans do II ligi. - Postanowiliśmy przejąć zespół kobiet ze Stradomia i od rundy wiosennej będzie występować już jako Skra. Rozmawialiśmy również z klubami z Myszkowa i Poraja. Realizujemy ten projekt na potrzeby naszej Szkoły Mistrzostwa Sportowego „Nobilito”. To w niej będą się uczyć i szkolić dziewczynki, które w dalszej kolejności będą dołączać do drużyny seniorskiej. Od 1. września uruchamiamy też liceum sportowe, tutaj mamy już zgodę ministerstwa edukacji. Podpisaliśmy też porozumienie z częstochowskim Uniwersytetem. Dzięki temu nasi sportowcy będą mogli studiować i grać w Częstochowie.

Kobieca sekcja od 1. lipca ma się wzbogacić o drużynę ISD Gola. - Wczoraj rozmawiałem z prezesem Włodzimierzem Seifrydem, który nadal podtrzymuje, że chce nam przekazać drużynę – wyjaśnia prezes Szymczyk.

Chcąc się rozwijać, Skra musi rozbudowywać bazę sportową. Jest szansa, że wkrótce tak się stanie. - Są już plany dotyczące terenu znajdującego się bezpośrednim sąsiedztwie stadionu przy ul. Loretańskiej, który pozyskaliśmy. Nie jest mały, ale nie jest też na tyle duży, abyśmy mogli na nim zmieścić wszystko. Myślimy o budowie kameralnego stadionu na 3-5 tysięcy osób ze sztuczną nawierzchnią i trzech boisk treningowych. Można powiedzieć, że projekt jest skończony, ale nie chcemy na razie zdradzać szczegółów, wizualizacji. Prowadzimy też rozmowy z miastem o przejęciu obiektu edukacyjnego z małym zapleczem sportowym - mówił prezes Szymczyk.

Zmiany organizacyjne w strukturach Skry następują powoli, ale systematycznie. - Nie możemy sobie pozwolić na takie ruchy jak przy Limanowskiego. Daleko nam do nich i pewnie ich nie dogonimy. Mam nadzieję, że te zmiany ułatwią nam decyzje Urzędu Miasta i w 2019 roku działać będzie nam łatwiej – podsumował Artur Szymczyk.

cz.info.pl, źródło: cz-pilka.pl, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px