Banner Top

Czas na derby!

To już czwarte siatkarskie derby Częstochowy pomiędzy Tauron AZS i Exact Systems Norwidem, ale chyba pierwsze, w których faworyt jest zdecydowany. W sobotnie popołudnie na obiekcie przy ul. Żużlowej dojdzie bowiem do rywalizacji dwóch drużyn będących na skrajnych końcach tabeli.

Jeszcze w poprzednim sezonie to biało-zieloni byli wyżej notowani, aczkolwiek w pierwszym historycznym starciu obu ekip w hali przy ul. Jasnogórskiej lepszy okazał się Norwid, który wygrał po tiebreaku. W rewanżu o wiele lepsi byli już podopieczni Krzysztofa Stelmacha, którzy zainkasowali komplet punktów.

W obecnych rozgrywkach zaplecza PlusLigi sytuacja jest zgoła odmienna. Co prawda w pierwszym meczu kibice znowu oglądali pięciosetowy bój zakończony zwycięstwem zespołu Exact Systems we własnej hali, ale tabela podopowiada, że w sobotnie popołudnie należy spodziewać się dominacji siatkarzy Radosława Panasa, którzy plasują się na trzeciej lokacie z trzema punktami straty do wicelidera z Wrześni.

W zupełnie innym położeniu jest AZS, który zamyka ligową stawkę i wszystko wskazuje na to, że zakończy rundę zasadniczą na ostatniej pozycji. Dla Piotra Łuki, który zastąpił na stanowisku trenera akademików Sinana Tanika, będą to pierwsze częstochowskie derby. W poprzedniej kolejce jego AZS przegrał w Kamienicy Polskiej ze Ślepskiem Suwałki 0:3. Teraz częstochowianie wracają do swojej hali przy ul. Żużlowej, ale tylko na jeden mecz z lokalnym rywalem, ponieważ w kolejnych bataliach biało-zieloni przeniosą się do hali Uniwersytetu Jana Długosza przy ul. Zbierskiego.

Norwid także nie zaliczy poprzedniej serii gier do udanych, ponieważ przegrał 0:3 w Bielsku-Białej z BBTS-em. Do zakończenia rundy zasadniczej pozostały już tylko cztery kolejki. Celem Tauron AZS-u jest utrzymanie się, natomiast Exact Systems celuje w pierwszą czwórkę.

Derby rządzą się swoimi prawami, toteż nie można lekceważyć gospodarzy, którzy postarają się wyrównać bilans derbowych starć, mając na koncie jeden triumf i dwie porażki. Bez względu na sytuację w tabeli, warto obejrzeć to spotkanie, bowiem rywalizacja derbowa w siatkówce to rzecz mimo wszystko rzadko spotykana.

Początek w sobotę o godz. 17:00.

Krystian Natoński, cz.info.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px