Banner Top

Częstochowska rodzina Quadowców

  • Published in cz.Sport

Roman Eliasz, to 45-letni utytułowany kierowca quada z napędem na dwie osie. Pochodzący z Nowej Gorzelni pod Częstochową, jest wielokrotnym medalistą Pucharu Polskiego Związku Motorowego oraz Mistrzostw Polski w rajdach enduro i wyścigach cross-country w klasie 4K, która w ostatnich latach należała tylko do niego.

Roman Eliasz karierę rozpoczynał w 2004 roku i będzie ścigał się jeszcze tak długo, na ile starczy mu sił. Zawodnik na jakichkolwiek zawodach by nie był, to wzbudza spore emocje, ponieważ prezentuje bardzo widowiskową i dynamiczną technikę jazdy.

Roman to także twardy i odważny zawodnik. Podczas jednej z rund o mistrzostwo enduro, która rozgrywana była w Opolu, zawodnik zanotował bardzo groźny upadek, uderzając głową o kierownicę złamał szczękę. Pomimo ogromnego bólu jaki mu towarzyszył, kontynuował jazdę i ukończył wyścig w czołowej trójce!

Na quadach ściga się także jego syn Łukasz, który ma zaledwie 19 lat, a już odnosi sukcesy w tym sporcie. Młody zawodnik ma na swoim koncie kilka tytułów mistrza Polski w zawodach Eudnruo i Cross Country. Od minionego roku „Eliota” możemy także oglądać na żużlowych owalach, gdzie rywalizuje w zawodach Quad Speedway. Zawodnik po nieudanym debiucie w Częstochowie w kolejnych rundach w Rawiczu i Lesznie radził sobie dużo lepiej, zajmując odpowiednio drugie i pierwsze miejsce.

Zarówno Romana jak i Łukasza będą mogli w najbliższym czasie obejrzeć kibice w Opolu, gdzie 7 stycznia odbędzie się Gala Lodowa. Oprócz zmagań żużlowców, na trafli lodu walczyć o zwycięstwo będzie także 12-stka quadowców, wśród której nie zabraknie bohaterów tego artykułu.

cz.info.pl: Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px