Banner Top

Dwa razy złoto i srebro Natalii Grzyb

  • Published in cz.Sport

Dwa tytuły Mistrzostwskie i jedno Wicemistrzostwo Natalii Grzyb, podopiecznej trenera Pawła Wiśniewskiego z Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna na IV Otwartych Mistrzostwach Polski w Parabadmintonie w Zakopanem.

Podczas dwóch dni (23-24.09.2022 r.) odbywała się rywalizacja zawodników z niepełnosprawnościami z sześciu krajów: Czech, Finlandii, Francji, Słowacji, Szwecji i Polski.

Złoty medal w grze pojedynczej smakuje najbardziej. Nasza mistrzyni po trzech wygranych meczach grupowych i wygraniu półfinału z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina w finale pokonała doświadczoną zawodniczkę Heidi Manninen z Finlandii, ósmą w rankingu europejskim, w dwóch setach 22:20 i 21:19.

Drugi złoty medal nasza multimedalistka wraz z Anną Wolny zdobyła w grze podwójnej pokonując w meczu o 1. miejsce zagraniczną parę Heidi Manninen z Finlandii i Annike Prahl Sanborn ze Szwecji również w dwóch setach 21:10 i 21:18.

Srebrny medal Natalia zdobyła w grze mieszanej wraz z miejscowym zawodnikiem z Zakopanego Jakubem Sikorskim przegrywając 19:21 i 20:22 z parą polsko-czeską Anna Wolny/Lukas Kyncl, która zrewanżowała się za porażkę z naszą parą w fazie grupowej.

- Widać coraz większe zainteresowanie parabadmintonem nie tylko w Polsce, ale i w Europie - mówi trener Natalii i jednocześnie prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski. - Ma to niebagatelny wpływ na większą rywalizację, dzięki czemu poziom sportowy cały czas wzrasta. Tak duża ilość zawodników z niepełnosprawnościami na wózkach podczas tych mistrzostw cieszy nas, bo wpływ również na popularyzację tej dyscypliny sportu. Zachęcam i zapraszam wszystkie osoby z niepełnosprawnościami i nie tylko do nas na zajęcia treningowe. Wszyscy chętni proszeni są o kontakt i bliższe informacje pod adres poczty elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - powiedział Paweł Wiśniewski.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px