Banner Top

Dwie korony Natalii Grzyb w Czechach

Dwa złote medale zdobyła Natalia Grzyb zawodniczka LUKS Jedynka Cz-wa/ABRM Poczesna w Oliver Czech Para-Badminton Open 2022, które odbyły się w minioną niedzielę 8 maja w Rousinov koło Brna.

Podopieczna trenera Pawła Wiśniewskiego tytuły MISTRZA CZECH wywalczyła w grze pojedynczej oraz w grze podwójnej z koleżanką z Kadry Narodowej Parabadmintona Anną Wolny z Imielina. W grze mieszanej ubiegłoroczny partner Natalii Lukas Kyncl z Czech zagrał z A. Wolny i nasza mistrzyni grając z Łukaszem Dąbrowskim z Kędzierzyna-Koźle zdobyła brązowy medal.

Dwa tytuły Mistrza Czech z 2021 roku Natalia obroniła w singlu i w deblu potwierdzając tym samym swoją dominację i pozycję polskim Parabadmintonie. Trzeci raz z rzędu jest niepokonana.

Natalia podczas zawodów rozegrała 6 pojedynków w tym 13 setów, 391 wymian, z czego 241 wygranych. - To był nasz ostatni sprawdzian przed ważnymi Otwartymi Mistrzostwami Bahrajnu, na które leci z Kadrą Narodową Parabadmintona, na których Natalia zdobędzie doświadczenie w rywalizacji z najlepszymi na świecie oraz otrzyma międzynarodową klasyfikację do którejś kategorii z WH. Dzięki niej będzie mogła rywalizować na turniejach pod egidą Badminton World Federation - powiedział trener i zarazem prezes LUKS Jedynka Częstochowa/ABRM Poczesna Paweł Wiśniewski.

cz.info.pl; źródło: Informacja prasowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px