Banner Top

Europejskie rozgrywki przy limanowskiego

21 lipca w ramach II rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA Raków Częstochowa podejmie u siebie kazachską drużynę FC Astana. Pierwszy raz w swojej historii nasz klub rozegra mecz w europejskich pucharach na własnym terenie.

Zapowiada się komplet publiczności, która powinna pomóc w uzyskaniu jak najlepszego wyniku przed rewanżem w Kazachstanie. Raków trafił w losowaniu na bardziej doświadczonego w europejskich rozgrywkach rywala. Astana w swojej ekstraklasie zajmowała drugie miejsce. W obecnym sezonie jest wiceliderem, mając po 15. kolejkach 27 punktów. Klub z Kazachstanu grał m.in. w eliminacjach do Ligi Mistrzów czy fazie grupowej Ligi Europy.

Jak wynika z zapowiedzi trenera Rakowa Marka Papszuna, częstochowska drużyna jest odpowiednio przygotowana i zmotywowana do czwartkowego występu na stadionie przy Limanowskiego. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 21. Do rewanżu dojdzie 28 lipca w Astanie.

Po zakończeniu meczu zostanie uruchomiony dodatkowy kurs tramwaju linii 3 na odcinku Stadion Raków – Fieldorfa-Nila, po zakończeniu II rundy eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy: Raków Częstochowa – FK Astana.

Dodatkowy tramwaj wykona kurs po zakończeniu meczu, kiedy wsiądą do niego kibice. Dla kursu tego nie obowiązuje rozkład jazdy, a przewidywany odjazd z pętli Stadion Raków nastąpi około godziny 23.00-23.10.

cz.info.pl; źródło: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px