Banner Top

Junior Włókniarza wypożyczony do Nice 1. Ligi Żużlowej

  • Published in cz.Sport

W polskim żużlu trwa okienko transferowe. Póki co cisza w częstochowskim obozie, a zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, swój skład na sezon 2019 zaprezentował jeden z pierwszoligowców - Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Miejsce w składzie Mirosława Berlińskiego znalazł jeden z wychowanków Włókniarza.

Mowa o Dominiku Majchrzaku.

Gdańszczanie dotychczas posiadali dwójkę jeźdźców - Mikkela Becha oraz młodziutkiego Karola Żupińskiego, w którym pokładane są ogromne nadzieje. We wtorkowy wieczór ogłoszono nazwiska pięciu nowych zawodników: Joela Klinga (Szwecja), Kacpra GomólskiegoKrystiana Pieszczka, Adriana Cyfera czy znanego biało-zielonej publiczności Jacoba Thorssella, który we Włókniarzu startował w sezonie 2016, gdy częstochowski zespół znajdował się jeszcze w Nice 1. Lidze Żużlowej.

Posiadając tylko jednego młodzieżowca, klub z Gdańska potrzebuje jeszcze dwóch juniorów z zewnątrz. Pierwszym z nich został wypożyczony z Włókniarza - Dominik Majchrzak. Ten 17-letni młodzieżowiec zdobył licencję w październiku 2017 roku, ale w minionym sezonie odjechał tylko kilka biegów w zawodach dla najmniej doświadczonych żużlowców - Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów oraz Nice Cup 2V. Umowa obowiązywać będzie do końca sezonu 2019 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: inf. własna/speedwaynews.pl, foto: Sandra Rejzner

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px