Banner Top

Karczewski ponownie na podium w Pucharze Ekstraligi 250cc

  • Published in cz.Sport

Łupem zawodnika Stali Gorzów - Oskara Palucha padła 2 runda Pucharu Ekstraligi w klasie 250cc. Z dobrym wynikiem do domu wrócił reprezentant Włókniarza Częstochowa - Franek Karczewski, który na Stadionie Olimpijskim wywalczył dwanaście punktów.

Zajął najniższy stopień podium.

Sumując wyniki dwóch pierwszych rund, liderem Pucharu Ekstraligi został Oskar Paluch, który zdobył 28 punktów. 26 ma na swoim koncie triumfator pierwszego turnieju, Franciszek Karczewski. Po 22 mają na swoim koncie dwaj Jabłońscy – Mateusz z GTM Startu Gniezno i Hubert z Unii Leszno, a 21 – wspomniany Oskar Hurysz.

Wyniki:
1. Oskar Paluch (Gorzów) (3,3,3,3,3) 15
2. Oskar Hurysz (Gniezno) (1,3,3,2,3) 12
3. Franciszek Karczewski (Częstochowa) (3,3,2,1,3) 12
4. Hubert Jabłoński (Leszno) (2,2,3,3,2) 12
5. Mateusz Jabłoński (Gniezno) (3,3,3,W,W) 9
6. Antoni Mencel (Leszno) (0,2,2,3,2) 9
7. Wiktor Rafalski (Grudziądz) (3,0,T,2,3) 8
8. Jan Młynarski (Lublin) (2,1,2,2,1) 8
9. Maksym Borowiak (Leszno) (2,2,0,3,0) 7
10. Dawid Rybak (Wrocław) (0,1,1,2,2) 6
11. Mateusz Łopuski (Gdańsk) (2,1,1,1,1) 6
12. Dawid Piestrzyński (Rybnik) (1,W,1,1,1) 4
13. Seweryn Orgacki (Grudziądz) (1,2,W,NS,NS) 3
14. Mateusz Affelt (Toruń) (0,0,0,0,2) 2
15. Lech Chlebowski (Rybnik) (0,D,D,0,1) 1
16. Oliwier Ralcewicz (Gorzów) (1,0,U,-,NS) 1
17. Damian Ratajczak (Leszno) (1,-,-,-,NS) 1

Bieg po biegu:
1. Rafalski, Łopuski, Hurysz, Affelt
2. Paluch, Młynarski, Ratajczak, Rybak
3. Karczewski, Borowiak, Ralcewicz, Chlebowski
4. Jabłoński, Jabłoński, Orgacki, Mencel
5. Jabłoński, Borowiak, Piestrzyński, Affelt
6. Hurysz, Mencel, Rybak, Chlebowski (D)
7. Karczewski, Orgacki, Młynarski, Rafalski
8. Paluch, Jabłoński, Łopuski, Ralcewicz
9. Jabłoński, Karczewski, Rybak, Affelt
10. Hurysz, Orgacki (W), Piestrzyński (W), Ralcewicz (U)
11. Paluch, Mencel, Piestrzyński (Rafalski T), Borowiak
12. Jabłoński, Młynarski, Łopuski, Chlebowski (D)
13. Mencel, Młynarski, Piestrzyński, Affelt
14. Paluch, Hurysz, Karczewski, Jabłoński (W)
15. Jabłoński, Rafalski, Piestrzyński, Chlebowski
16. Borowiak, Rybak, Łopuski, Orgacki (NS)
17. Paluch, Affelt, Chlebowski, Orgacki (NS)
18. Hurysz, Jabłoński, Młynarski, Borowiak
19. Rafalski, Rybak, Ralcewicz (NS), Jabłoński (W)
20. Karczewski, Mencel, Łopuski, Ratajczak (NS)

cz.info.pl, wyniki za: speedwaynews.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px