Banner Top

Marcin Najman wraca na ring!

  • Published in cz.Sport

Sensacyjna wiadomość! Marcin Najman wraca na ring! Jego rywalem będzie legnicki strongman i miejski radny - Tyberiusz Kowalczyk.

Najman to jeden z najbardziej znanych polskich zawodników specjalizujących się w sztukach walki. Był zawodowym bokserem i kickbokserem. Ostatnio specjalizuje się w walkach na zasadach MMA. Jego pojedynki z Mariuszem Pudzianowskim i Przemysławem Saletą obejrzały w telewizji miliony kibiców.

Po kwietniowej porażce z litewskim kulturystą Robertem Burneiką zapowiedział, że ostatecznie kończy karierę. Najman postanowił jednak wrócić do ringu. 8 grudnia wystąpi na gali MMA w Londynie, a jego rywalem będzie legniczanin Tyberiusz Kowalczyk!

Popularny „Tybek” to wielokrotny medalista mistrzostw Polski i Europy strongmanów. Już dwa lata temu zapowiedział jednak, że chce spróbować swoich sił w MMA. - Po kilku treningach odpuściłem, bo zmagałem się z kontuzjami i trudno było mi pogodzić je z zawodami strogmanów. Teraz skoncentrowałem się na przygotowaniach do walki w ringu. Propozycja wyszła od menedżera Najmana. Będziemy walczyć w stylu K1. Ja wolałem MMA, ale Najman bał się zmierzyć ze mną na tych zasadach – mówi Tyberiusz Kowalczyk.

Gala będzie najprawdopodobniej transmitowana w Polsacie.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, źródło: sport.lca.pl

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px