Banner Top

Nowa inicjatywa subregionalna

  • Published in cz.Sport

W minioną sobotę w Parzymiechach odbyły się I Mistrzostwa Subregionu Północnego Województwa Śląskiego w Crossie rowerowym. Mistrzostwa otworzył, wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy Lipie, przewodniczący Związku Subregionu Północnego Krzysztof Matyjaszczyk.

- Organizowane po raz pierwszy mistrzostwa wpisują się w szerszy kontekst – w ideę współpracy między samorządami, które sąsiadują ze sobą i chcą razem się rozwijać, a razem oznacza szybciej i efektywniej. Z kolei młodzi przy okazji samych wyścigów sprawdzą swoje siły w zespołowej rywalizacji, promując zdrowy styl życia - mówił prezydent Częstochowy.

Pomimo pogody, która w ten dzień nie rozpieszczała uczestników, zawody przebiegły w duchu prawdziwej sportowej walki. Nagrody dla drużyn zwycięskich w imieniu Przewodniczącego Związku wręczył dyrektor Biura Wojciech Ostaszewski.

Zwycięski puchar I Mistrzostw Subregionu Północnego trafił do Miasta i Gminy Koziegłowy.

W Mistrzostwach startowały wyłącznie drużyny reprezentujące gminy wchodzące w skład Subregionu Północnego Województwa Śląskiego (5 osób). W drużynie musiały znajdować się 2 osoby w wieku 10–12 lat oraz 3 osoby w wieku 13–15 lat.

Reprezentacje biorące udział w Mistrzostwach:
- Gmina Poczesna
- Gmina Miasto Częstochowa
- Gmina Kruszyna
- Gmina i Miasto Koziegłowy
- Gmina Przyrów
- Gmina Lipie
- Miasto i Gmina Blachownia

cz.info.pl; źródło i foto: BP UM Częstochowa

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px