Banner Top

Nowe informacje ws. stanu zdrowia kapitana forBET Włókniarza

  • Published in cz.Sport

W sobotę w duńskim Vojens rozegrano 3. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy. Na starcie zabrakło Leona Madsena, lidera i zarazem kapitana forBET Włókniarza Częstochowa, który odczuwa skutki upadku w piątkowym meczu PGE Ekstraligi.

Leon Madsen ucierpiał w piątkowym meczu PGE Ekstraligi, w którym to forBET Włókniarz Częstochowa podejmował MRGARDEN GKM Grudziądz. W pierwszym wirażu inauguracyjnego wyścigu doszło do kontaktu między Madsenem, a Kennethem Bjerre. Pierwszy z Duńczyków pod wpływem uderzenia wyniósł się szerzej i staranował jadącego po prawej stronie Pawła Przedpełskiego. Cała kolizja wyglądała bardzo niebezpiecznie, a pierwsze informacje mówiły o złamanej kostce kapitana Włókniarza.

W sobotnie południe w mediach społecznościowych Włókniarz poinformował, że Duńczyk ostatecznie nie doznał żadnego złamania, lecz mimo wszystko zdecydował się zrezygnować z występu w 3. finale Indywidualnych Mistrzostw Europy. Sam żużlowiec też zabrał głos. - To dla mnie wielki cios, ponieważ walczyłem o obronę mistrzostwa Europy. Bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze, więc mam nadzieję, że wszyscy zrozumieją moją decyzję. Wrócę silniejszy i mam nadzieję, że będę gotów na kolejną rundę Grand Prix w Målilli (17 sierpnia), bowiem wciąż mam szansę na mistrzostwo!

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Zbigniew Tromczyńśki

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px