Banner Top

Pierwszy trening na Wrzosowiaku za Lwami. W środę zawody

  • Published in cz.Sport

We wtorkowe popołudnie na obiekcie przy ul. Orkana w dzielnicy Wrzosowiak ekipa speedrowerzystów Lwów Avii Częstochowa odbyła pierwszy w tym roku trening na nowopowstałym obiekcie. W premierowych jazdach udział wzięli niemalże wszyscy zawodnicy, a w środę powalczą oni w pierwszych zawodach.

Ich początek wyznaczono na godzinę 18.

Tor w dzielnicy Wrzosowiak powstał dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Jego otwarcie było przewidywane na końcówkę ubiegłego roku, ale wszystkie prace udało się wykończyć dopiero teraz. Pandemia koronawirusa sprawiła jednak, że oficjalne otwarcie obiektu nastąpi dopiero za jakiś czas, ale speedrowerzyści nie zamierzają tracić czasu i już chcą się ścigać przy ul. Orkana (w okolicach bloku 14/18).

Pierwsza ku temu okazja będzie w środę (28 kwietnia), bowiem na tamtejszym obiekcie odbędzie się 2. runda Indywidualnych Mistrzostw Częstochowy. Pierwsza odbyła się tydzień temu przy ul. Starzyńskiego 10a i padła łupem Marcela Gabora. Początek ścigania zaplanowano na godzinę 18. Wstęp wolny. Gospodarze proszą o zachowanie i przestrzeganie reżimu sanitarnego.

cz.info.pl, KC, foto: Waldemar Deska

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px