Banner Top

Plaga kontuzji w Rakowie

  • Published in cz.Sport

Dla piłkarzy Rakowa przerwa świąteczno – noworoczna, to nie tylko czas odpoczynku, ale także odpowiedni moment na leczenie urazów. W zespole, pięciu zawodników narzeka na kontuzje i wszystko wskazuje na to, że w kilku przypadkach konieczne będą zabiegi chirurgiczne.

Piłkarze Rakowa przerwę rozpoczęli już 17. grudnia. Na pierwszych zajęciach po przerwie świąteczno – noworocznej, czerwono – niebiescy spotkają się 9. stycznia. Wśród zawodników, którzy do treningów wrócą nieco później są: Mateusz Górecki, Mateusz Kos, Miłosz Kulawiak, Adam Łysek oraz Adrian Świerk.

Najdłuższą przerwę w treningach ma obecnie Miłosz Kulawiak. Pomocnik częstochowskiego klubu w październiku ubiegłego roku, zakończył rehabilitację po operacji więzadeł krzyżowych. - Operowane kolano znów dało o sobie znać. Po prawie rocznej przerwie czuję się już jednak coraz lepiej i liczę, że na pierwszym treningu po przerwie będę do dyspozycji trenerów, choć pewnie nie będę jeszcze wykonywał wszystkich ćwiczeń. W ostatnim czasie sporo pracowałem nad dyspozycją indywidualnie. Mam nadzieję, że praca przyniesie efekty - opowiada Kulawiak, na łamach oficjalnej strony internetowej Rakowa.

Pozostali kontuzjowani piłkarze Rakowa są w trakcie konsultacji lekarskich. Wiadomo, że w przypadku Góreckiego konieczna będzie artroskopia stawu skokowego. – Kontuzji doznałem w połowie sierpnia podczas treningu. Na początku uraz wydawał się niegroźny i zagrałem w kilku meczach w lidze okręgowej. W trakcie gry ból się jednak nasilał i nie warto było ryzykować. Aktualnie czekam na zabieg, po którym czeka mnie kilka tygodni przerwy w treningach – tłumaczy Górecki.

cz.info.pl: Konrad Cinkowski

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px