Banner Top

Raków na zgrupowaniu w Turcji. Znana kadra i sparingpartnerzy

  • Published in cz.Sport

W poniedziałek Czerwono-Niebiescy wylecieli na zgrupowanie do tureckiego Belek, które potrwa do 28 stycznia. W weekend poznaliśmy ostatnie kwestie związane z zagranicznym wylotem - kadrę zawodników, która będzie trenować pod okiem Marka Papszuna, a także czwartego sparingpartnera, z którym Raków się zmierzy.

Sprawdźcie, kto i z kim zagra.

Na zgrupowanie do Turcji trener Marek Papszun zabrał 27 zawodników:

Bramkarze: Vladan Kovačević, Kacper Trelowski, Jakub Mądrzyk
Obrońcy: Tomas Petrášek, Milan Rundić, Andrzej Niewulis, Jordan Courtney-Perkins, Zoran Arsenić, Oskar Krzyżak, Krystian Szymocha
Pomocnicy: Fran Tudor, Ben Lederman, Igor Sapała, Ivi Lopez, Daniel Szelągowski, Mateusz Wdowiak, Iwo Kaczmarski, Patryk Kun, Giannis Papanikolaou, Fabio Sturgeon, Wiktor Długosz, Marcin Cebula, Walerian Gwilia, Oliwier Kucharczyk, Jakub Bęben
Napastnicy: Jakub Arak, Vladislavs Gutkovskis

Do Turcji z przyczyn zdrowotnych nie polecą Marko Poletanović i Sebastian Musiolik, którzy mogą dołączyć do drużyny w późniejszym terminie. Zabraknie także przechodzącego rehabilitację Dominika Wydry. Z kolei Miguel Luís, Pedro Vieira i Żarko Udovičić będą w nadchodzących dniach trenować z drugim zespołem.

W Belek obecny będzie 19-letni Oskar Krzyżak, który jesień spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Skrze Częstochowa. Szansę wylotu z pierwszą drużyną na zgrupowanie otrzymali także Oliwier Kucharczyk, Jakub Bęben i Krystian Szymocha. Cała trójka to adepci Akademii Raków z rocznika 2003 występujący w zespole CLJ U-18.

W Turcji nasza drużyna rozegra cztery mecze kontrolne, a jej rywalami będą Rapid Bukareszt (Rumunia), FC Navbahor Namangan (Uzbekistan), Sturm Graz (Austria) oraz Zoria Ługańsk (Ukraina). Pierwszy z naszych rywali, Rapid Bukareszt to aktualnie 5. drużyna rumuńskiej ekstraklasy. W drugim meczu kontrolnym zmierzymy się z FC Navbahor, czyli 6. zespołem uzbeckiej Super Ligi, który traci 6 punktów do miejsca premiowanego grą w eliminacjach azjatyckiej Ligi Mistrzów. Kolejny rywal, Sturm Graz to obecny wicelider austrackiej Bundesligi. W ostatnim meczu kontrolnym zagramy natomiast z Zorią Ługańsk, która plasuje się na 4. miejscu ukriańskiej ekstraklasy. Jest to drużyna, z którą mierzyliśmy się rok temu podczas obozu w Turcji. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2.

Plan sparingowy:
14 stycznia (piątek) – Rapid Bukareszt
19 stycznia (środa) - FC Navbahor Namangan
23 stycznia (niedziela) – Sturm Graz
27 stycznia (czwartek) – Zoria Ługańsk

cz.info.pl, źródło: rakow.com

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px