Banner Top

Rywal Włókniarza ma nowego zawodnika. Do Częstochowy Łaguta jednak nie przyjedzie

Choć okienko transferowe dobiegło już dawno końca to kluby wciąż mogą kontraktować zawodników oraz ogłaszać z kim zwiążą się w najbliższym czasie. Tak uczynił też Speed Car Motor Lublin, który przedstawił nowy nabytek - Grigorija Łagutę!

Rosjanin do Częstochowy na mecz ligowy jednak nie przyjedzie.

Rozwijając wątek ogłaszania i kontraktowania zawodników przez kluby m.in. w PGE Ekstralidze - kluby ze wszystkich trzech klas rozgrywkowych mogą w każdej chwili zakontraktować kogoś z dość okazałej listy - siedemnastu jeszcze do niedawna jeźdźców Stali Rzeszów, których umowy po nieotrzymaniu przez beniaminka Nice 1. Ligi Żużlowej zostały rozwiązane. Właśnie na tej zasadzie do forBET Włókniarza trafił Bartłomiej Kowalski, zaś Linus Sundström zasilił rybnicki ROW.

Z kolei w każdej chwili kluby mogą ogłaszać, z kim podpiszą kontrakt w najbliższym okienku transferowym, a te otwiera się w maju. Na taki krok zdecydował się Speed Car Motor Lublin, który dość niespodziewanie w czwartkowe popołudnie poinformował, iż w ekipie beniaminka PGE Ekstraligi startował będzie dobrze znany częstochowskiej publiczności - Grigorij Łaguta! Choć Rosjanin jeszcze do niedawna zapewniał, że w połowie aja podpisze kontrakt w Rybniku, bowiem wracając po zawieszeniu za doping musi się odpłacić zarządowi i kibicom. Niestety, słowa były rzucone na wiatr.

Siła drużyny z Lublina po wzmocnieniu Łagutą z pewnością wzrośnie, a dodatkowo jazda Łaguty wpłynie na widowiskowość spotkań. Doświadczony żużlowiec do ligowej rywalizacji ma wrócić dopiero 24 maja, kiedy to Speed Car Motor Lublin ugości u siebie Get Well Toruń. To oznacza, że zabraknie go choćby w meczu ligowym w Częstochowie (26 kwietnia) nad czym można ubolewać pamiętając jego doskonałe występy przy ul. Olsztyńskiej i wspaniałe szarże po szerokiej na pierwszym łuku częstochowskiego toru.

Przypomnijmy, że Łaguta w "biało-zielonych" barwach startował w sezonach 2011-2014. Wystąpił w sumie w 59 spotkaniach Włókniarza, w których na tor wyjeżdżał do 302 biegów i zdobył w nich 631 punktów i 30 bonusów.

cz.info.pl, Konrad Cinkowski, foto: Arkadiusz Buczyński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px