Banner Top

Starcie beniaminków na Lorecie. Dla kogo Wielka Sobota?

  • Published in cz.Sport

W wielkanocną sobotę w samo południe zostanie rozegrana 29. kolejka rozgrywek piłkarskiej drugiej ligi. W Częstochowie ekipa Skry podejmie Resovię Rzeszów. Będzie to zatem starcie dwóch drużyn, które awansowały przed tym sezonem na zaplecze Fortuna 1 Ligi. Kto spędzi święta w lepszej atmosferze?

Oba zespoły niemal sąsiadują ze sobą w tabeli. Skra zajmuje dziewiąte miejsce, podczas gdy rzeszowianie plasują się dwie pozycje niżej, z dwoma punktami mniej. W pierwszym starciu w stolicy Podkarpacia padł remis 2:2. Dla ekipy Pawła Ściebury bramki zdobywali wówczas Mariusz Holik oraz Damian Nowak.

Jedni i drudzy wciąż nie mogą być pewni utrzymania. Częstochowianie matematycznie są bliżej... awansu, ale będąc beniaminkiem podstawowym celem na ten sezon jest uniknięcie spadku. Zwycięstwo w sobotę nie tylko pozwoli Skrzakom spędzić święta w radosnej atmosferze, ale także umocnić swoją pozycję w tabeli.

W poprzedniej kolejce Skra zremisowała bezbramkowo w Rybniku z ROW-em. Wcześniej udało się zainkasować dwa zwycięstwa, toteż należy mieć nadzieję, że passa zostanie podtrzymana.

Resovia niedawno przerwała passę, ale powinna być z tego zadowolona, ponieważ dotyczyła ona trzech porażek z rzędu. Rzeszowianie pokonali nie byle kogo, bo lidera - Radomiaka Radom 1:0. Taki wynik sprawia, że w sobotę na Lorecie czeka nas arcyciekawe starcie.

Początek rywalizacji o godz. 12:00.

cz.info.pl, Krystian Natoński

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px