Banner Top

W Częstochowie powalczą o młodzieżowe IMP

 • Published in cz.Sport

W środowe popołudnie (8 września) na obiekcie żużlowym przy ul. Olsztyńskiej rozegrany zostanie tegoroczny finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Do walki o medale stanie dwóch zawodników miejscowego Eltrox Włókniarza i obaj będą należeć do grona faworytów imprezy.

Początek ścigania o gozdinie 17:30.

Finał MIMP pierwotnie miał się odbyć na torze w Zielonej Górze, jednakże problemy infrastrukturalne na obiekcie przy W69 spowodowały, że zmieniono lokalizację wydarzenia. Wybór padł na Częstochowę, co z pewnością mocno ucieszyło duet Jakub MiśkowiakMateusz Świdnicki, którzy przed własną publicznością staną do walki o najcenniejsze krajowe trofeum do lat 21.

Łatwo na pewno nie będzie, bowiem wśród rywali m.in. ci, którzy niedawno pod Jasną Górą wywalczyli mistrzostwo Polski par - Mateusz Cierniak oraz Wiktor Lampart. Będzie też kilku zawodników, którzy do faworytów nie należą, ale namieszać mogą, jak chociażby Damian RatajczakWiktor Jasiński.

Informacje organizacyjne:
Początek zawodów zaplanowano punktualnie na godzinę 17:30 (start do pierwszego wyścigu). Otwarcie bram stadionu nastąpi równo o 16:30 (wejście na stadion tylko przez bramę główną). Wstęp na finał MIMP będzie możliwy po zakupie biletu w cenie 20 złotych. Sprzedaż wejściówek prowadzona jest w dni robocze (od poniedziałku do piątku), w siedzibie klubu w godzinach od 8:00 do 15:00. W dniu imprezy kasa biletowa w budynku klubowym będzie czynna od 8:00 do 18:00. Dodatkowo od 16:30 funkcjonować będą dwie kasy przy wejściu głównym (tam płatność tylko kartą).

Za darmo środowe zmagania zobaczą posiadacze karnetów na sezon 2021, dzieci do lat 12 (osoby urodzone w 2009 roku i później) oraz osoby niepełnosprawne poruszające się na wózkach inwalidzkich (po odebraniu bezpłatnego zaproszenia z sekretariatu klubu). Program zawodów i gadżety będą dostępne od godziny 16:30 w domku na koronie stadionu, na wysokości pierwszego łuku (możliwa płatność gotówką, jak i kartą).

Lista startowa:

 1. Jakub Krawczyk (Arged Malesa Ostrów)
 2. Wiktor Jasiński (Moje Bermudy Stal Gorzów)
 3. Damian Ratajczak (Fogo Unia Leszno)
 4. Przemysław Liszka (Betard Sparta Wrocław)
 5. Mateusz Dul (Orzeł Łódź)
 6. Jakub Poczta (Arged Malesa Ostrów)
 7. Mateusz Cierniak (Motor Lublin)
 8. Wiktor Lampart (Motor Lublin)
 9. Krzysztof Sadurski (Fogo Unia Leszno)
 10. Kacper Pludra (Fogo Unia Leszno)
 11. Michał Curzytek (Betard Sparta Wrocław)
 12. Jakub Miśkowiak (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 13. Piotr Gryszpiński (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
 14. Mateusz Panicz (Betard Sparta Wrocław)
 15. Mateusz Świdnicki (Eltrox Włókniarz Częstochowa)
 16. Dawid Rempała (Unia Tarnów)
 17. Przemysław Konieczny (Unia Tarnów) – I rezerwowy
 18. Fabian Ragus (Marwis.pl Falubaz Zielona Góra) – II rezerwowy

cz.info.pl, KC

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px