Banner Top

Fotorelacje

Mgnienie Piotra Dłubaka: Karol Stępkowski

Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych W Częstochowie „Konduktorownia” wydaje album fotografii portretowej Piotra Dłubaka zatytułowany „Mgnienie”.

Na czas wakacji fotograf przeniósł tam swoje studio i pracuje nad ostatnią częścią wydawnictwa. 16 lipca odbyła się kolejną sesja. Tym razem z udziałem aktora scen warszawskich Karola Stępkowskiego.

Abum „Mgnienie” jest posumowaniem ostatnich dokonań portretowych Piotra Dłubaka. Fotograf etatowo związany jest z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, równolegle aktywnie od ponad 30 lat podąża swoja drogą fotografa - portrecisty; wystawia w galeriach polskich i europejskich, publikuje albumy, kalendarze i plakaty teatralne.

Emocjonujące derby Lwów

Derby rządzą się swoimi prawami i potwierdzili to zawodnicy Lwów Avia Częstochowa i MS Śląska Świętochłowice. Choć mistrz kraju prowadził w Częstochowie już różnicą jedenastu punktów, to w drugiej fazie meczu Lwom udało się wyjść na prowadzenie. O losach meczu decydował ostatni bieg.

Spotkanie w Częstochowie rozpoczęło się fantastycznie dla świętochłowiczan, którzy wygrywając 7:3 i 7:2 dwie pierwsze gonitwy odskoczyli rywalowi na dziewięć punktów, co udało im się jeszcze powiększyć do jedenastu oczek. Taki bilans utrzymywał się do dziewiątego wyścigu, kiedy to gospodarze wzięli się za odrabianie strat wygrywając środkową część meczu 31:17 i tym samym na trzy gonitwy przed końcem zrobił nam się wynik korzystny dla Lwów.

Okazały triumf Lwów

Zwycięstwem Lwów Avia Częstochowa zakończyło się 6 czerwca zaległe spotkanie 2. kolejki CS Superligi. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pokorskiego została wzmocniona Marcinem Szymańskim i pewnie pokonała osłabiony TSŻ Schoenberger Toruń, choć przez długą część tego starcia wynik utrzymywał się na styku.

Gospodarzy do triumfu poprowadziło trio Marcin Szymański (20 punktów) - Sebastian Paruzel (19+1) - Piotr Jamroszczyk (18+1). Wśród gości najlepiej punktował Jakub Kościecha (15).

Puchar Polski dla Orła i Mustanga

W ostatnią sobotę maja (29.05) na torze speedrowerowym przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrane zostały trzy turnieje w ramach Pucharu Polski. Dwa triumfy zaliczyli zawodnicy Orła Gniezno, a raz na najwyższym stopniu stanęli żołędowianie.

Sobotnie ściganie rozpoczęło się od rywalizacji zawodników do dziewiętnastego roku życia, gdzie złote medale wywalczyli speedrowerzyści ULKS Mustanga Żołędowo. Podopieczni Arkadiusza Słysza pokonali toruński TSŻ Schoenberger i częstochowskie Lwy Avia.

Lwy górą w starciu z Szawerem

W niedzielę (16 maja) w Częstochowie odbyła się długo wyczekiwana inauguracja CS Superligi w sezonie 2021. Ekipa miejscowych Lwów Avia podejmowała leszczyński LKS Szawer.

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące i wyrównane. Utrzymywał się wynik, który goście mogli odrobić bardzo szybko za sprawą jednego wyścigu. Gospodarze zdołali już wyprowadzić się na prowadzenie dziewięciopunktowe, lecz Szawer odpowiedział zwcięstwami 7:3 i 7:2, co sprawiło, że po biegu dwunastym mieliśmy wynik 59:59.

Pierwsze ściganie na Wrzosowiaku

W środę (28 kwietnia) po raz pierwszy w historii rozegrano zawody speedrowerowe na torze w dzielnicy Wrzosowiak. Przynajmniej na razie, jazdy przy ul. Orkana mają charakter nieoficjalny, bowiem na otwarcie z prawdziwego zdarzenia przyjdzie jeszcze pora.

Tor przeszedł już jednak „chrzest”.

Inauguracja sezonu 2021 przy S10a

24 kwietnia we wczesne popołudnie na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a w Częstochowie rozegrano pierwsze w tym sezonie zawody okręgu południowego. Na starcie pojawili się również zawodnicy, których będziemy oglądać na torach CS Superligi.

To druga w ostatnich dniach impreza pod Jasną Górą, bowiem w środę rozegrana została pierwsza z dwudziestu ośmiu rund Indywidualnych Mistrzostw Częstochowy. W sobotę na starcie pojawiła się czołówka południowego speedrowera, a najlepiej tego dnia radził sobie Dawid Bas, który na obiekcie w dzielnicy Północ nie zaznał tego dnia goryczy porażki, dwukrotnie pokonując duet gospodarzy – Sebastiana Paruzela i Tomasza Włodarczyka i sięgnął po puchar koordynatora okręgu południowego – Kazimierza Kuchty.

Zakończenie sezonu w Poczesnej

W trzecią niedzielę października (18.10.2020) w Gminie Poczesna na obiekcie miejscowej PKS Victorii rozegrane zostały dwie wieńczące na Bargłach sezon 2020 imprezy speedrowerowe.

Najpierw poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia w Drużynowych Mistrzostwach 1. Ligi, a następnie w Indywidualnym Pucharze Okręgu Południowego.

Na łamach naszego serwisu mogli Państwo w ostatnich dniach zapoznać się z wynikami obu imprez, które zdominowali zawodnicy Lwów Avia Częstochowa. Podopieczni Tomasza Pokorskiego wygrali najpierw zmagania drużynowe, przypieczętowując tym samym złoty medal okręgu południowego. Później żegnający się z biało-zielonym zespołem Mateusz Złotnicki sięgnął po puchar w rywalizacji indywidualnej.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px