Banner Top

Fotorelacje

Pierwszy lot, jak wielki odlot, czyli The Storks na scenie.

Propozycji na przyjemne i pożyteczne spędzenie wieczoru, szczególnie w weekendy, w Częstochowie nie brakuje. Można wybrać się do kina, filharmonii, czy teatru, albo, tak jak my, do klubu muzycznego Stacherczak na „Bocianów”. Kto przyszedł na koncert tej rockowo bluesowej formacji, z pewnością nie mógł narzekać.

A co działo się w podziemiach przy Kościuszki? Całkiem sporo i całkiem nastrojowo - sporo miłości w tekstach piosenek, niebanalny wokal i muzyka. Muzycy gdzieniegdzie zahaczali o bluesowa nutę, dało się słyszeć nieco folkowo-rockowego brzmienia - spore muzyczne urozmaicenie a motyw przewodni tekstów to jednak miłość - jak na ten okrutny czas, przynoszący pewną odskocznię i ukojenie.

Pierwsze speedrowerowe ściganie w 2022 roku

W drugą sobotę roku – 8 stycznia na obiekcie PKS Victorii Poczesna rozegrano Turniej Świąteczno-Noworoczny w speedrowerze, którego inicjatorami byli Arkadiusz Dudek oraz Damian Natoński. To kolejna edycja tej imprezy.

Początkowo zawody miały kończyć ściganie w 2021 roku, jednakże brak dogodnego terminu sprawiło, że turniej przełożono na pierwszą wolną sobotę kolejnego roku. W efekcie, turniej ten rozpoczął ściganie w kolejnym roku kalendarzowym.

Blizny – kolejna premiera Częstochowskiego Teatru Tańca

… i właściwie od czego by tu zacząć? Może od laurki i podziwu dla Częstochowskiego Teatry Tańca, może od refleksji czy faktycznie potrafimy sami siebie odbudować, czy w końcu od tego, że karmimy duszę, wspaniale spędzając czas uczestnicząc w świetnych wydarzeniach.

A było tak...
Najlepiej od początku: 27 listopada w Akademickim Centrum Kultury „Klub Politechnik” odbyła się premiera przedstawienia Częstochowskiego Teatru Tańca pt. Blizny. Choreografia, reżyseria i scenografia: Włodzimierz Kuca. CTT ma w swoim repertuarze całkiem sporo, warto zajrzeć na stronę teatru na facebook’u, gdzie nakreślone jest całe spektrum działalności,

Mgnienie Piotra Dłubaka: Karol Stępkowski

Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych W Częstochowie „Konduktorownia” wydaje album fotografii portretowej Piotra Dłubaka zatytułowany „Mgnienie”.

Na czas wakacji fotograf przeniósł tam swoje studio i pracuje nad ostatnią częścią wydawnictwa. 16 lipca odbyła się kolejną sesja. Tym razem z udziałem aktora scen warszawskich Karola Stępkowskiego.

Abum „Mgnienie” jest posumowaniem ostatnich dokonań portretowych Piotra Dłubaka. Fotograf etatowo związany jest z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, równolegle aktywnie od ponad 30 lat podąża swoja drogą fotografa - portrecisty; wystawia w galeriach polskich i europejskich, publikuje albumy, kalendarze i plakaty teatralne.

Emocjonujące derby Lwów

Derby rządzą się swoimi prawami i potwierdzili to zawodnicy Lwów Avia Częstochowa i MS Śląska Świętochłowice. Choć mistrz kraju prowadził w Częstochowie już różnicą jedenastu punktów, to w drugiej fazie meczu Lwom udało się wyjść na prowadzenie. O losach meczu decydował ostatni bieg.

Spotkanie w Częstochowie rozpoczęło się fantastycznie dla świętochłowiczan, którzy wygrywając 7:3 i 7:2 dwie pierwsze gonitwy odskoczyli rywalowi na dziewięć punktów, co udało im się jeszcze powiększyć do jedenastu oczek. Taki bilans utrzymywał się do dziewiątego wyścigu, kiedy to gospodarze wzięli się za odrabianie strat wygrywając środkową część meczu 31:17 i tym samym na trzy gonitwy przed końcem zrobił nam się wynik korzystny dla Lwów.

Okazały triumf Lwów

Zwycięstwem Lwów Avia Częstochowa zakończyło się 6 czerwca zaległe spotkanie 2. kolejki CS Superligi. Drużyna prowadzona przez Tomasza Pokorskiego została wzmocniona Marcinem Szymańskim i pewnie pokonała osłabiony TSŻ Schoenberger Toruń, choć przez długą część tego starcia wynik utrzymywał się na styku.

Gospodarzy do triumfu poprowadziło trio Marcin Szymański (20 punktów) - Sebastian Paruzel (19+1) - Piotr Jamroszczyk (18+1). Wśród gości najlepiej punktował Jakub Kościecha (15).

Puchar Polski dla Orła i Mustanga

W ostatnią sobotę maja (29.05) na torze speedrowerowym przy ul. Starzyńskiego 10a rozegrane zostały trzy turnieje w ramach Pucharu Polski. Dwa triumfy zaliczyli zawodnicy Orła Gniezno, a raz na najwyższym stopniu stanęli żołędowianie.

Sobotnie ściganie rozpoczęło się od rywalizacji zawodników do dziewiętnastego roku życia, gdzie złote medale wywalczyli speedrowerzyści ULKS Mustanga Żołędowo. Podopieczni Arkadiusza Słysza pokonali toruński TSŻ Schoenberger i częstochowskie Lwy Avia.

Lwy górą w starciu z Szawerem

W niedzielę (16 maja) w Częstochowie odbyła się długo wyczekiwana inauguracja CS Superligi w sezonie 2021. Ekipa miejscowych Lwów Avia podejmowała leszczyński LKS Szawer.

Spotkanie od początku było bardzo emocjonujące i wyrównane. Utrzymywał się wynik, który goście mogli odrobić bardzo szybko za sprawą jednego wyścigu. Gospodarze zdołali już wyprowadzić się na prowadzenie dziewięciopunktowe, lecz Szawer odpowiedział zwcięstwami 7:3 i 7:2, co sprawiło, że po biegu dwunastym mieliśmy wynik 59:59.

Banner 468 x 60 px

Banner 468 x 60 px