Mgnienie Piotra Dłubaka: Karol Stępkowski

Regionalne Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych W Częstochowie „Konduktorownia” wydaje album fotografii portretowej Piotra Dłubaka zatytułowany „Mgnienie”.

Na czas wakacji fotograf przeniósł tam swoje studio i pracuje nad ostatnią częścią wydawnictwa. 16 lipca odbyła się kolejną sesja. Tym razem z udziałem aktora scen warszawskich Karola Stępkowskiego.

Abum „Mgnienie” jest posumowaniem ostatnich dokonań portretowych Piotra Dłubaka. Fotograf etatowo związany jest z Teatrem im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, równolegle aktywnie od ponad 30 lat podąża swoja drogą fotografa - portrecisty; wystawia w galeriach polskich i europejskich, publikuje albumy, kalendarze i plakaty teatralne.

W swoim archiwum posiada setki portretów osób związanych z naszym miastem poprzez działania artystyczne. Czas wakacji letnich przeznaczył na wykonanie ostatniej części wydawnictwa Mgnienie, w Konduktorowni i plenerach częstochowskich spotyka się ludźmi, których jeszcze nie fotografował.

Część sesji przewidziana jest w formie otwartych dla publiczności pokazów, i takie zaproszenie przyją Wojciech Kowalski. Sesję artystów będzie można oglądać 21 lipca od godziny 20 do godziny 21:30 w Konduktorowni przy ulicy Piłusdskiego 34/36 gdzie prezentowane są fotografie z wielu dotychczasowych wystaw Piotra Dłubaka. Zapraszamy.

Album jest dofinansowany przez miasto Częstochowa, firma Colioro Karoliny Bednarczyk wykonuje projekt i druk. Patronat nad wydarzeniem sprawuje portal cz.info.pl.

Fotoreportaż wykonał Waldemar Deska.

dlubak-mgnienie-stepkowski-24
dlubak-mgnienie-stepkowski-23
dlubak-mgnienie-stepkowski-22
dlubak-mgnienie-stepkowski-21
dlubak-mgnienie-stepkowski-20
dlubak-mgnienie-stepkowski-19
dlubak-mgnienie-stepkowski-18
dlubak-mgnienie-stepkowski-17
dlubak-mgnienie-stepkowski-16
dlubak-mgnienie-stepkowski-15